Trwa walka z potężnym pożarem na Lubelszczyźnie. Mieszkańcy są przerażeni

- Pożar w powiecie biłgorajskim - pod względem zakresu terytorialnego - jest opanowany lecz niepokoi silny wiatr.
- Mieszkańcy nie kryją przerażenia.
- Pożar w bardzo krótkim czasie objął 150 ha lasów. W lasach województwa lubelskiego obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
Pożar w powiecie biłgorajskim - pod względem zakresu terytorialnego - jest opanowany; pojedyncze ogniska są na bieżąco wygaszane
- poinformował w środę szef MSWiA Marcin Kierwiński podczas sztabu kryzysowego. Zaznaczył, że niepokoi jednak bardzo mocny wiatr.
Mieszkańcy są przerażeni
Dwa śmigłowce non stop. Nie wpuszczają. Posterunki są. Ludzie przerażeni. Jakby coraz gorzej. Słońca już praktycznie nie widać
- relacjonuje reporter "SE", który jest na miejscu.
Rano wydawało mi się, że można troszkę odetchnąć. Wczoraj czułam tutaj dym, ale nie było kawałków pyłów spadających, a dzisiaj wygląda to trochę gorzej. Dopiero rok tu mieszkamy. Nie wiem, czy wyjeżdżać czy zostawać, czy zabierać już to wszystko. Sytuacja wygląda naprawdę do niczego
- powiedziała dla "SE" jedna z mieszkanek.
Potężny pożar na Lubelszczyźnie
Pożar w lasach w powiecie biłgorajskim na Lubelszczyźnie wybuchł we wtorek w godzinach popołudniowych na terenie Puszczy Solskiej, obszaru na którym znajduje się szereg form ochrony przyrody jak rezerwaty przyrody, parki krajobrazowe, obszary sieci Natura 2000, pomniki przyrody czy ochrona gatunkowa roślin i zwierząt.
Pożar w bardzo krótkim czasie objął 150 ha lasów. W lasach województwa lubelskiego obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego.
Komentarze
Dramat w środku nocy. Nie żyje znany aktor i jego żona
Gigantyczny pożar na Mazowszu. Trwa dogaszanie 300 hektarów spalonego lasu

Ogromny pożar pod Warszawą. Pilny komunikat dla kierowców

Ogromny pożar pod Warszawą. Nowe informacje

Pożar lasu w pow. wołomińskim. Nowe informacje


