Szukaj
Konto

Szef BBN Paweł Soloch wybiera się z wizytą do Waszyngtonu

20.04.2017 16:37
Szef BBN Paweł Soloch wybiera się z wizytą do Waszyngtonu
Źródło: sreen Telewizja Republika
Komentarzy: 0
Szef BBN Paweł Soloch w przyszłym tygodniu udaje się do USA; w Waszyngtonie spotka się z przedstawicielami amerykańskiej administracji.

Wizyta w Waszyngtonie potrwa od niedzieli 23 kwietnia do czwartku 27 kwietnia.- Część wizyty będę odbywał wspólnie z ministrem Szczerskim jako szefem gabinetu prezydenta. Razem odbędziemy spotkania z podsekretarzem stanu ds. politycznych w Departamencie Stanu Thomasem Shannonem i przede wszystkim z doradcą prezydent USA ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem McMasterem" - zapowiedział szef BBN.

Paweł Soloch zaznaczył, że spotkanie z gen. McMasterem jest ważne nie tylko z punktu widzenia polskiej polityki zagranicznej, ale także bezpośrednio BBN. - To jest istotne, bo pozwoli nam nawiązać relacje z zapleczem amerykańskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Takich relacji nie było od wielu lat. Za prezydentury Baracka Obamy nie doszło do spotkania na takim szczeblu - wyjaśnił szef BBN.

- Spodziewamy się, że tematem rozmów będzie głównie realizacja postanowień szczytu NATO w Warszawie, współpraca polsko-amerykańska w sprawach bezpieczeństwa - zapowiedział Paweł Soloch.

- Tematem rozmów mogą być też kwestie związane z ewentualnym spotkaniem prezydentów Polski i USA. Stąd obecność ministra Szczerskiego jako szefa gabinetu prezydenta, jednocześnie odpowiedzialnego za sprawy międzynarodowe, który bezpośrednio koordynuje tę sprawę - dodał minister Soloch.

Szef BBN ma zaplanowane spotkanie w Pentagonie. Będzie rozmawiał także z przedstawicielami amerykańskich think tanków: prezes Institute for the Study of War dr Kimberly Kagan, prezesem Jamestown Foundation dr. Phillipem Karberem i dyrektorem Center for Security Studies na Georgetown University Brucem Hoffmanem.



Źródło: prezydent.pl
Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.04.2017 16:37