"Sukcesów dla Pana i wszystkich Amerykanów". Duda pisze do Trumpa z okazji 4 lipca

Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego USA.
Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły - napisał prezydent Andrzej Duda w depeszy gratulacyjnej do prezydenta USA Donalda Trumpa z okazji Święta Narodowego USA.
"Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego" - napisał polski prezydent w depeszy skierowanej do amerykańskiego przywódcy w dniu Święta Niepodległości USA.
Treść depeszy opublikowała Kancelaria Prezydenta RP na stronie internetowej.
"Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań" - podkreślił polski prezydent. Dodał, że każda przeprowadzona przez między nim a prezydentem Trumpem rozmowa przynosiła wymierne korzyści Polsce i USA, pieczętując wiążące oba państwa partnerstwo strategiczne.
"Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej" - napisał Duda.
Wyraził przekonanie, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. "Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów" - czytamy w depeszy.(PAP)
autor: Marzena Kozłowska
mzk/ mhr/
"Z okazji Święta Narodowego Stanów Zjednoczonych Ameryki, w imieniu Narodu Polskiego oraz własnym, składam na Pańskie ręce najserdeczniejsze gratulacje oraz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla całego Narodu Amerykańskiego" - napisał polski prezydent w depeszy skierowanej do amerykańskiego przywódcy w dniu Święta Niepodległości USA.
Treść depeszy opublikowała Kancelaria Prezydenta RP na stronie internetowej.
"Polskę i Stany Zjednoczone łączą więzy wielowiekowej przyjaźni i braterstwa, które na przestrzeni ostatnich czterech lat jeszcze bardziej się zacieśniły. Potwierdzeniem tego były treść i intensywny kalendarz naszych spotkań" - podkreślił polski prezydent. Dodał, że każda przeprowadzona przez między nim a prezydentem Trumpem rozmowa przynosiła wymierne korzyści Polsce i USA, pieczętując wiążące oba państwa partnerstwo strategiczne.
"Panie Prezydencie, bieżący rok jest rokiem szczególnym także z uwagi na trwający w Polsce i Stanach Zjednoczonych cykl wyborczy. Życzę Panu wytrwałości w prowadzeniu trudnej i ze wszech miar nietypowej kampanii prezydenckiej" - napisał Duda.
Wyraził przekonanie, że oba nasze państwa będą nadal pogłębiać strategiczne partnerstwo i relacje dwustronne. "Proszę przyjąć, Panie Prezydencie, jeszcze raz najlepsze życzenia sukcesów i wszelkiej pomyślności dla Pana i wszystkich Amerykanów" - czytamy w depeszy.(PAP)
autor: Marzena Kozłowska
mzk/ mhr/


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 04.07.2020 20:27
Komentarze
Trump zagroził Iranowi kolejnymi atakami, jeśli Teheran nie powstrzyma Hezbollahu
21.06.2026 18:28

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump zagroził w niedzielę, że powróci do ataków na Iran, jeśli kraj ten nie powstrzyma Hezbollahu. Groźba została wystosowana w sytuacji, kiedy w Szwajcarii trwa spotkanie delegacji USA i Iranu.
Czytaj więcej
Katarskie MSZ ogłosiło rozpoczęcie negocjacji między USA a Iranem
21.06.2026 14:43

Komentarzy: 0
Negocjacje między przedstawicielami Stanów Zjednoczonych a Iranu w sprawie zakończenia wojny na Bliskim Wschodzie rozpoczęły się w kurorcie Buergenstock w Szwajcarii – podało w niedzielę katarskie MSZ, cytowane przez AFP. Katar jest, obok Pakistanu, jednym z mediatorów rozmów.
Czytaj więcej
Antyamerykański manifest Anne Applebaum
19.06.2026 21:23

Komentarzy: 0
Anne Applebaum, żona ministra Radosława Sikorskiego i dumna reprezentantka liberalnej międzynarodówki, wygłosiła niedawno w Wiedniu wiekopomne przemówienie dla Europy. Ogłosiła w nim nadejście długo wyczekiwanego „europejskiego momentu”: szansy na strategiczną autonomię Unii Europejskiej.
Czytaj więcej
Meloni wściekła się na Trumpa. Odwołano wizytę w USA
19.06.2026 19:52

Komentarzy: 0
Premier Włoch Giorgia Meloni powiedziała w nagraniu wideo opublikowanym w X Friday, że jest „szczerze oszołomiona” szyderczym twierdzeniem prezydenta USA Donalda Trumpa, że „błagała” go o zdjęcie podczas szczytu G7 we Francji w tym tygodniu. Włoski minister spraw zagranicznych Antonio Tajani poinformował, że w odpowiedzi odwołuje wizytę w USA zaplanowaną na 21 i 22 czerwca.
Czytaj więcej
Nagły zwrot w rozmowach USA–Iran. Spotkanie odwołane
19.06.2026 07:14
