Sławomir Cenckiewicz odpowiada Onetowi: „są kłamstwem wielokrotnie prostowanym”

"Brednie WSIarzy oraz +Rzeczpospolitej+ i wiadomości Onetu nigdy nie zatrzymają nas w ujawnieniu wszystkich informacji dotyczących komunistycznej armii i ludzi z nią związanych!" - zadeklarował w czwartek na Twitterze prof. Cenkiewicz.
Jak wyjaśnił, "twierdzenia o bezprawnym odtajnianiu akt są kłamstwem wielokrotnie prostowanym w odpowiedziach dla Onetu".
W artykule "Sławomir Cenckiewicz oraz Wojskowe Biuro Historyczne pod lupą służb i prokuratury" portal Onet poinformował w czwartek, że "tajne i ściśle tajne dokumenty z archiwów wojskowych były bezprawnie odtajniane przez szefa Wojskowego Biura Historycznego Sławomira Cenckiewicza i jego współpracowników".
Zaznaczono, że "takie zawiadomienie wpłynęło do Żandarmerii Wojskowej i Służby Kontrwywiadu Wojskowego". "Według informacji Onetu złożył je pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych w WBH" - wyjaśniono.
W 2016 r. ówczesny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powołał na stanowisko pełnomocnika MON ds. reformy archiwów wojskowych prof. Sławomira Cenckiewicza. W rezultacie tamtej reformy w 2016 r. powstało WBH, któremu podporządkowano wszystkie archiwa wojskowe. Szefem WBH został prof. Cenckiewicz.
Pełna treść odpowiedź WBH jest zamieszczona na twitterze.
Oświadczenie Wojskowego Biura Historycznego
— Wojskowe Biuro Historyczne (@WBH_2016) January 7, 2021
WBH odrzuca wszystkie tezy zawarte w artykule Edyty Żemły i Marcina Wyrwała pt. "Sławomir Cenckiewicz oraz Wojskowe Biuro Historyczne pod lupą służb i prokuratury"!@MON_GOV_PL @Zandarmeria @mblaszczak pic.twitter.com/W9ssAnXqRE
Nowe informacje ws. pozwu i aktu oskarżenia Karola Nawrockiego przeciwko Onetowi i Ringier Axel Springer Polska

Onet zniszczył mu życie. Prokuratura oczyściła z zarzutów ks. Stryczka

Karol Nawrocki złożył pozew przeciwko Ringier Axel Springer Onet

Pozwanie Onetu w trybie wyborczym? Poseł Polski 2050 przyznaje, że to byłby błąd
Premier na Polsacie. "Bogdan Rymanowski zezłomował Tuska"

