Ruszają Wojewódzkie Okrągłe Stoły Edukacyjne. ZNP i tak planuje protesty w kampanii wyborczej

Od 26 sierpnia do 6 września br. w każdym województwie odbędzie się Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny. To kontynuacja Ogólnopolskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego, który miał być odpowiedzią na związany z wyborami i nieudany strajk Związku Nauczycielstwa Polskiego. ZNP chciało odwołania egzaminów gimnazjalnych i niedopuszczenia do matur.
Celem obrad jest wypracowanie założeń do zmian w systemie edukacji w ramach kolejnego etapu reformy i dyskusja nad przyszłością polskiej oświaty.
Organizatorami Wojewódzkich Stołów Edukacyjnych są wojewodowie i kuratorzy oświaty. To na ich zaproszenie w ciągu najbliższych dwóch tygodni o oświacie dyskutować będą przedstawiciele samorządów uczniowskich, rad rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz oświaty, przedstawicieli reprezentatywnych związków zawodowych, samorządów, a także pracodawców.
Wzorem wcześniejszych spotkań w ramach "Okrągłego stołu" uczestnicy debat w regionie będą rozmawiali o polskiej szkole w 5 zespołach tematycznych w ramach tzw. podstolików. Tematy podstolików to: "Nauczyciel w systemie edukacji", "Jakość w systemie edukacji", "Nowoczesna szkoła", "Uczeń w systemie edukacji", "Rodzic w systemie edukacji".
Do tej pory odbyły się 4 tury "okrągłego stołu" w Warszawie. Po zakończeniu obrad regionalnych odbędzie się kolejny, podsumowujący prace.
Jak wygląda harmonogram spotkań w sprawie reformy edukacji? Dzisiaj (26 sierpnia) spotkania odbędą się w Białymstoku, Wrocławiu i Gdańsku. W środę (28 sierpnia) w Katowicach i Opolu, w czwartek (29 sierpnia) w Gorzowie Wielkopolskim oraz Szczecinie. 4 września odbędą się spotkania w Poznaniu, Kielcach, Lublinie oraz Olsztynie, zaś 5 września w Bydgoszczy, Bełchatowie, Tarnowie i w Warszawie. Ostatni regionalny okrągły stół edukacyjny odbędzie się w Rzeszowie 6 września.
Źródło: MEN, pp
Organizatorami Wojewódzkich Stołów Edukacyjnych są wojewodowie i kuratorzy oświaty. To na ich zaproszenie w ciągu najbliższych dwóch tygodni o oświacie dyskutować będą przedstawiciele samorządów uczniowskich, rad rodziców, dyrektorów szkół, nauczycieli, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz oświaty, przedstawicieli reprezentatywnych związków zawodowych, samorządów, a także pracodawców.
Wzorem wcześniejszych spotkań w ramach "Okrągłego stołu" uczestnicy debat w regionie będą rozmawiali o polskiej szkole w 5 zespołach tematycznych w ramach tzw. podstolików. Tematy podstolików to: "Nauczyciel w systemie edukacji", "Jakość w systemie edukacji", "Nowoczesna szkoła", "Uczeń w systemie edukacji", "Rodzic w systemie edukacji".
Do tej pory odbyły się 4 tury "okrągłego stołu" w Warszawie. Po zakończeniu obrad regionalnych odbędzie się kolejny, podsumowujący prace.
Jak wygląda harmonogram spotkań w sprawie reformy edukacji? Dzisiaj (26 sierpnia) spotkania odbędą się w Białymstoku, Wrocławiu i Gdańsku. W środę (28 sierpnia) w Katowicach i Opolu, w czwartek (29 sierpnia) w Gorzowie Wielkopolskim oraz Szczecinie. 4 września odbędą się spotkania w Poznaniu, Kielcach, Lublinie oraz Olsztynie, zaś 5 września w Bydgoszczy, Bełchatowie, Tarnowie i w Warszawie. Ostatni regionalny okrągły stół edukacyjny odbędzie się w Rzeszowie 6 września.
Źródło: MEN, pp

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 26.08.2019 13:57
Komentarze
Edukacja zdrowotna będzie obowiązkowa? MEN "rozważa ustępstwa" w programie
03.02.2026 15:37
MEN wycofuje się z planów. Wagarowicze bez ostrzejszych kar
31.01.2026 11:13

Komentarzy: 0
Resort edukacji zrezygnował na razie z prac nad zaostrzeniem przepisów dotyczących frekwencji w szkołach – poinformował PAP dyrektor Departamentu Komunikacji w MEN Kacper Lawera. Propozycje zmian wykreślono z nowej wersji projektu ustawy o prawach i obowiązkach ucznia.
Czytaj więcej
Pozorne konsultacje i przekroczenie kompetencji. Niezgodne z prawem działania MEN ws. podstawy programowej
28.01.2026 08:29
Stół okrągły do nowoczesnego salonu - hit czy kit?
08.01.2026 16:02

Komentarzy: 0
Wybór stołu z krzesłami do salonu wpływa jednocześnie na funkcjonalność wnętrza, komfort codziennego użytkowania oraz odbiór estetyczny całej przestrzeni. Szczególną uwagę warto poświęcić rozwiązaniom takim jak stół okrągły, które coraz częściej pojawiają się w nowoczesnych i klasycznych aranżacjach salonów.
Czytaj więcej
MEN pracuje nad przepisami dot. wyglądu uczniów. Ma obowiązywać „wolność i brak dyskryminacji”
07.01.2026 12:00


