Prezydent USA ostrzega przed atakami w Syrii
04.09.2018 10:16

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Donald Trump przestrzegł Syrię, Iran I Rosję, by nie "atakowały lekkomyślnie" buntowników i dżihadystów w Idlib, prowincji syryjskiej. Według przywódcy USA w tym ataku militarnym "mogą zginąć setki tysięcy ludzi".
- Rosjanie i Irańczycy popełnią poważny "błąd humanitarny", jeśli wezmą udział w tej potencjalnej ludzkiej tragedii. Setki tysięcy ludzi mogą zginąć. Nie dopuść do tego!" - napisał na Twitterze Donald Trump do prezydenta Syrii Baszszara el-Assada.
President Bashar al-Assad of Syria must not recklessly attack Idlib Province. The Russians and Iranians would be making a grave humanitarian mistake to take part in this potential human tragedy. Hundreds of thousands of people could be killed. Don’t let that happen!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 3 września 2018
Kilka dni temu media podawały, że wojska syryjskie, wspomagane przez wojska irańskie i rosyjskie, przygotowują się do zbrojnej ofensywy na prowincję Idlib - ostatnią dużą enklawę rebeliantów w Syrii.
W czwartek Organizacja Narodów Zjednoczonych zwróciła się do Syrii i Rosji, aby nie przygotowały definitywnego szturmu na Idlib i pomyślały nad alternatywnymi rozwiązaniami.
Źródło: radiomaryja.pl, Twitter.com
GT/k

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 04.09.2018 10:16
Trump grozi cłami. Nawet 50 proc.
08.04.2026 12:44

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump ogłosił w środę, że „ze skutkiem natychmiastowym” wprowadza cła w wysokości 50 proc. na towary ze wszelkich państw dostarczających broń Iranowi. Nie podał więcej szczegółów.
Czytaj więcej
Trump: Wielki dzień dla pokoju na świecie!
08.04.2026 06:06
Koniec wojny z Iranem? Donald Trump zgodził się na rozejm
07.04.2026 23:30

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump ogłosił zgodę na dwutygodniowy rozejm z Iranem, uzależniając ją od natychmiastowego otwarcia strategicznej cieśniny Ormuz. Według jego deklaracji rozmowy pokojowe osiągnęły przełomowy etap, co może zwiastować deeskalację jednego z najgroźniejszych konfliktów ostatnich tygodni.
Czytaj więcej
Premier Pakistanu zwrócił się do Trumpa z ważnym apelem ws. Iranu. Jest reakcja Białego Domu
07.04.2026 20:37

Komentarzy: 0
Premier Pakistanu Shehbaz Sharif wezwał we wtorek wieczorem prezydenta USA Donalda Trumpa do przedłużenia ultimatum wobec Iranu o dwa tygodnie, a władze w Teheranie - do otwarcia na ten czas cieśniny Ormuz. Apel Sharifa pojawił się na kilka godzin przed zapowiadanymi przez Trumpa zmasowanymi atakami na Iran.
Czytaj więcej
Iran odgraża się USA i wskazuje cel ataku. „Trump, ty też bądź gotowy tej nocy”
07.04.2026 20:02

Komentarzy: 0
Sytuacja na linii Iran–USA ponownie się zaostrza. Po ostrych słowach prezydenta Stanów Zjednoczonych pojawiła się bezpośrednia odpowiedź z Teheranu – rzecznik Centralnego Dowództwa Sił Zbrojnych Iranu Ebrahim Zolfaghari opublikował na platformie X nagranie, w którym zwrócił się bezpośrednio do prezydenta USA.
Czytaj więcej
