"Presja ma sens". Hołownia uważa, że zniesienie składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców to jego zasługa?

Dziś prezydent Duda zaproponował zwolnienie ze składek ZUS dla osób samozatrudnionych oraz mikroprzedsiębiorców, których dochody spadły - w wyniku kwarantanny związanej z epidemią koronawirusa - o co najmniej 50 proc. Wszystko wskazuje na to, że rząd zaakceptuje te postulaty. Tymczasem kandydat na urząd prezydenta Szymon Hołownia uważa, że sprawa ta to zasługa jego presji...
- napisał Szymon Hołownia.Presja ma sens- od paru dni rozmawiam z przedsiębiorcami i apeluje w ich imieniu, o nie jedynie zawieszenie poboru składek, a o całkowite z nich zwolnienie. Nie możemy pozwolić by za parę miesięcy skumulowane zaległe składki były obciążeniem przy powrocie do działalności
- skomentował Tomasz Samołyk.Prezydent i premier nie wytrzymali presji Pana Szymona
Prezydent i premier nie wytrzymali presji Pana Szymona. https://t.co/Noq91HIYSQ
— Tomasz Samołyk (@tomaszsamolyk) March 21, 2020
Zwłaszcza pod waszą presją ????‍♀️????????
— JolaoS (@jolao_s) March 21, 2020
Aha czyli to pana zasługa, o żesz motyla noga ????????????‼️.
— ADAM NIKT #Duda2020 ???????????????????????????? (@bogo141) March 21, 2020
Gdzie konie kują, żaba nogę podstawia.
— Matt Kertz (@Matt_Kertz) March 21, 2020
adg
źródło: TT


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 21.03.2020 18:31
Komentarze
Rozwój Plus Matysiak? Rozmowa z Pauliną Matysiak
13.08.2026 10:22

Komentarzy: 0
– Optymalną strategią byłoby uwzględnienie w programie partii Rozwój Plus elementów polityki solidarnościowej. To ogromna szansa dla nowego ugrupowania, aby zaproponować własną, świeżą opowieść łączącą modernizacyjny rozwój z solidaryzmem społecznym – mówi Paulina Matysiak w rozmowie z Markiem Nowakiem.
Czytaj więcej
PiS i Rozwój Plus: Separacja bez orzekania o winie
12.08.2026 21:07

Komentarzy: 0
Mogę występować w roli wyborczego kombatanta PiS, ponieważ głosuję na partię Jarosława Kaczyńskiego ponad 20 lat, w życiu wyborcy to całe wieki. Zatem obserwowałem wszystkie przewagi, ale także grzechy i zaniechania; odchylenia prawicowe i lewicowe; zdrajców i rewizjonistów; odejścia i powroty. Dużo tego było, nie narzekałem na brak emocji, nabawiłem się nadciśnienia, pozbyłem się złudzeń.
Czytaj więcej
Kolejne odejścia z PiS. Wybrali Rozwój Plus Morawieckiego
11.08.2026 17:14

Komentarzy: 0
Kolejne osoby związane z PiS przechodzą do organizacji Mateusza Morawieckiego. Jak ustaliła Wirtualna Polska, wypowiedzenia złożyło dwóch pracowników biura prasowego. Mają rozpocząć pracę dla Rozwoju Plus.
Czytaj więcej
Co rozłam w PiS oznacza dla Tuska? Nowy sondaż pokazuje różnicę
11.08.2026 09:12

Komentarzy: 0
United Surveys by IBRiS sprawdziło, jak wyglądałoby poparcie dla partii w dwóch wariantach: przy wspólnym starcie PiS i środowiska Mateusza Morawieckiego oraz przy samodzielnym starcie Rozwoju Plus.
Czytaj więcej
Paweł Jędrzejewski: Kto poprze Mateusza Morawieckiego
10.08.2026 22:00

Komentarzy: 0
Polska znajduje się w wyjątkowej sytuacji - nieporównywalnej z niczym w jej ponadtysiącletniej historii. Świat stoi u progu największej rewolucji technologicznej w dziejach, a ten niezwykły moment zbiega się z erupcją polskiej energii - biznesowej skuteczności, innowacyjności, głodu sukcesu i zamożności. Oznacza to bezprecedensowe szanse ekonomicznego rozwoju. Dlatego ugrupowanie polityczne bez obsesji ideologicznej, ale pragmatyczne, racjonalne i stawiające na rozwój, ma szansę na polityczny sukces.
Czytaj więcej