Polska wprowadza restrykcje dla rosyjskich dyplomatów

W poniedziałek polski minister spraw zagranicznych brał udział w spotkaniu szefów MSZ krajów członkowskich Unii Europejskiej.
Polska wprowadza restrykcje dla rosyjskich dyplomatów
- Ogłosiłem przed chwilą polską decyzję w związku z udziałem Rosji w wojnie hybrydowej przeciwko Unii Europejskiej i Polsce. Zostaną wprowadzone restrykcje na poruszanie się rosyjskich dyplomatów po naszym kraju - poinformował szef MSZ Radosław Sikorski.
Jak przekazał Sikorski, ambasada rosyjska dostanie wkrótce notę w tej sprawie. - Restrykcje obejmą zarówno samą ambasadę, jak i personel konsularny Federacji Rosyjskiej w Polsce - dodał.
Restrykcje dla rosyjskich dyplomatów - na czym polegają?
Szef polskiego MSZ wyjawił, że rosyjscy dyplomaci będą mogli poruszać się tylko po Mazowszu, zaś konsulowie w tych województwach, w których urzędują. Zwrócił jednak uwagę, że te zasady nie będą obowiązywały rosyjskiego ambasadora.
CZYTAJ TAKŻE:

Komentarze
G7 zwiększa wsparcie dla Ukrainy. Zapowiedź nowych sankcji wobec Rosji

Trump: Wkrótce będziemy mogli przywrócić sankcje na rosyjską ropę

Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. Jest stanowisko szefa BBN

Zabójstwo Rosjanina. Ekspert: Trzeba odpowiedzieć, bo inaczej agresja będzie rosnąć

Karol Nawrocki u Donalda Trumpa. Wizyta obowiązkowa
