Polska odmawia wstępu na swoje wody terytorialne rosyjskiemu żaglowcowi

Komentarzy: 0
Udostępnij:
STS Siedow to największy żaglowiec szkolny świata. Zmierzał do portu w Gdyni, by uzupełnić zapasy i wymienić część załogi.
Jak poinformowała rzeczniczka MSZ Ewa Suwara - decyzją premiera Morawieckiego Polska odmawia wstępy na wody terytorialne rosyjskiemu żaglowcowi "Siedow". Jak wyjaśniła rzeczniczka dopuszczenie żaglowca na wody terytorialne Polski byłoby sprzeczne z polityką poszanowania integralności terytorialnej Ukrainy i nieuznawania aneksji Krymu.
"STS Siedow" to największy żaglowiec szkolny świata, przez wiele lat był największym żaglowcem w ogóle, lecz od 2000 roku musiał oddać pierwszeństwo statkowi Royal Clipper, którego kadłub zbudowano w gdańskiej stoczni.
Źródło: interia.pl
kp
"STS Siedow" to największy żaglowiec szkolny świata, przez wiele lat był największym żaglowcem w ogóle, lecz od 2000 roku musiał oddać pierwszeństwo statkowi Royal Clipper, którego kadłub zbudowano w gdańskiej stoczni.
Źródło: interia.pl
kp

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Tagi
Data publikacji: 12.04.2019 22:08
Komentarze
Rosjanie ostrzelali własny statek na Bałtyku. Nie żyją trzy osoby
22.03.2024 17:22

Komentarzy: 0
Rosyjski trawler został omyłkowo ostrzelany podczas manewrów przez Flotę Bałtycką Rosji - poinformowała niezależna rosyjska telewizja Dożd. Zginęło trzech członków załogi, a czterech zostało rannych. Władze powiadomiły jedynie o pożarze na pokładzie.
Czytaj więcej
Drugi Titanic? Kontrowersyjny pomysł miliardera
14.03.2024 14:55

Komentarzy: 0
Kopia słynnego Titanica, której budowę zapowiada australijski miliarder, ma wyruszyć w dziewiczy rejs w 2027 roku. Stojący za inwestycją Clive Palmer zapowiedział w środę, że rejs repliką statku pozwoli turystom „doświadczyć splendoru”, jakim cieszyli się przed 100 laty pasażerowie luksusowego liniowca. Dziewicza podróż powiedzie trasą z brytyjskiego Southampton do Nowego Jorku.
Czytaj więcej
Do portu w Gdańsku przypłynął tajemniczy statek z Rosji
06.02.2024 09:53

Komentarzy: 0
Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, w poniedziałek wieczorem do portu w Gdańsku wpłynął rosyjski tankowiec Lugatti. Podkreślono, że nie widniał on na internetowym spisie spodziewanych statków na stronie Urzędu Morskiego w Gdyni.
Czytaj więcej
Grecja: Zatonął statek towarowy. Trwa akcja ratunkowa
26.11.2023 12:22
Pożar statku z autami elektrycznymi grozi katastrofą ekologiczną. Jest jeszcze gorzej niż sądzono
28.07.2023 23:23

