Nielegalni imigranci próbowali dostać się do Polski, ukryci w drewnianych skrzyniach

Wpadli w ręce strażników granicznych niedaleko dawnego polsko-litewskiego przejścia granicznego w Budzisku. Strażnicy graniczni wraz z celnikami zatrzymali w pobliżu dawnego przejścia granicznego w Budzisku (woj. podlaskie) do rutynowej kontroli łotewski tir. Choć dokumenty mówiły, że kierowca przewozi w naczepie torf oraz elementy mebli, to podczas szczegółowego sprawdzania ładunku strażnicy dodatkowo dwie duże drewniane skrzynie.
Po ich otwarciu okazało się, że wewnątrz ukrywało się łącznie 12 osób o azjatyckich rysach twarzy - trzy kobiety i dziewięciu mężczyzn. Okazało się, że są to obywatele Wietnamu w wieku od 15 do 36 lat. Nie posiadali żadnych dokumentów, które uprawniały ich do pobytu lub wjazdu do Polski.
Dalszy los Wietnamczyków nie jest jeszcze dokładnie znany, choć prawdopodobnie trafią oni na Litwę. Kierowca tira, Łotysz, został zatrzymany za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy.
telewizjarepublika.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 20.09.2016 13:13
Komentarze
Ekspert alarmuje: Prawa nielegalnych imigrantów są ważniejsze niż prawa obywateli
15.05.2026 16:51

Komentarzy: 0
„Został stworzony rodzaj klimatu, atmosfery, że te prawa abstrakcyjne tego globalnego nie wiadomo kogo, bo to nawet nie jest obywatel, bo nie ma obowiązków, tylko ma same prawa: ma prawo się przenieść, gdzie chce, ma prawo dostać pomoc, ma prawo mieszkać, gdzie chce i jak chce, że to jest ważniejsze niż obywatel danego kraju” - mówiła portalowi Tysol.pl odnosząc się do nielegalnych imigrantów analityk polityki w think tanku MCC Brussels Agnieszka Kolek.
Czytaj więcej
Buczek: Migracja doprowadza do kryzysu, budżety krajów europejskich przestają się spinać
15.05.2026 15:30

Komentarzy: 0
– Po prostu budżety krajów europejskich przestają się spinać. Do tego dochodzi jeszcze kwestia gospodarcza i złe warunki europejskich gospodarek, utrata konkurencyjności, brak pieniędzy w europejskich budżetach krajowych, brak pieniędzy w budżecie europejskim i stałe zakredytowanie, które nas popycha do dalszej federalizacji Unii Europejskiej. To są takie największe bieżące zagrożenia – mówi portalowi Tysol.pl eurodeputowany Tomasz Buczek (Patrioci dla Europy).
Czytaj więcej
Nowe informacje z granicy. Pilny komunikat Straży Granicznej
15.05.2026 12:54
Imigranckie gangi pedofilskie szaleją w Austrii. „Zupełnie nowy wymiar przestępczości”
15.05.2026 10:26

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal European Conservative, Sebastian Schwaighofer i Gernot Darmann, członkowie Austriackiej Partii Wolności Austrii (FPÖ), zaapelowali o podjęcie działań wobec tego, co określają mianem zorganizowanych imigranckich „gangów uwodzenia nieletnich”.
Czytaj więcej
Polityka migracyjna bez naiwności i populizmu
13.05.2026 11:20

Komentarzy: 0
Środowisko narodowe podjęło się poważnej debaty o przyszłości europejskiej polityki migracyjnej. Podczas konferencji „Polityka migracyjna: wyzwania, rozwiązania i suwerenność”, organizowanej przez Fundację Patrioci dla Europy, politycy, eksperci i publicyści dyskutowali o kryzysie migracyjnym, granicach suwerenności państw narodowych oraz konsekwencjach polityki prowadzonej przez Unię Europejską.
Czytaj więcej
