"Nic mi nie jest". Kanclerz Austrii zakażony koronawirusem

Kanclerz Austrii z ramienia Austriackiej Partii Ludowej, Karl Nehammer w piątek uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa COVID-19 . "Infekcja nastąpiła przez członka mojego zespołu ds. bezpieczeństwa" - czytamy we wpisie Nehammera na Twitterze. Stanowisko szefa rządu Nehammer piastuje od niedawna, bo dopiero od 6 grudnia zeszłego roku.
Polityk był już trzykrotnie szczepiony. Kanclerz przebywa obecnie na domowej kwarantannie, obecnie prowadzi swoją oficjalną działalność korzystając z konferencji wideo oraz telefonicznych. Nie będzie uczestniczył w żadnych publicznych spotkaniach w ciągu najbliższych kilku dni. Żona i dzieci Nehammera uzyskały w piątek negatywny wynik testu. "Nie ma się co martwić, nic mi nie jest" - poinformował szef austriackiego rządu. Wiadomości dot. stanu zdrowia obiecał publikować na Twitterze.
Komentarze
Trzy zakonnice-seniorki uciekły z domu opieki. Włamały się do swojego dawnego klasztoru

Przypadek cholery w Zachodniopomorskiem. Na kwarantannie jest już 20 osób

Policja weszła do domu sprawcy masakry w Austrii. Co napisał w pożegnalnym liście?

Niemiecki wywiad odkrył prawdę o koronawirusie? Tajny raport
Austria ma dosyć i nie przyjmie azylantów z Niemiec

