Komunikat dla mieszkańców Kielc

- Kończą się remonty na ulicach Piekoszowskiej i Szczecińskiej w Kielcach.
- W najbliższych dniach wróci stała organizacja ruchu.
- W ramach inwestycji wykonano nowe nawierzchnie, oznakowanie i poprawiono bezpieczeństwo.
- Koszt remontów to łącznie ok. 2 mln zł, a prace zakończono przed terminem.
Kiedy wróci normalny ruch na ulicach?
Jak informuje Miejski Zarząd Dróg, na ulicy Szczecińskiej ruch zostanie przywrócony w poniedziałek, 20 października o godzinie 20:00, natomiast na ulicy Piekoszowskiej dzień później - we wtorek, 21 października również o 20:00.
Zakończenie prac oznacza koniec utrudnień, które towarzyszyły kierowcom i pieszym od kilku tygodni.
- Komunikat dla mieszkańców woj. kujawsko-pomorskiego
- Komunikat dla mieszkańców Trójmiasta
- Krytyczna tajemnica Berlina. Ujawniamy niemiecki raport na temat Nord Stream 2
- Komunikat dla posiadaczy odbiorników RTV
- Niespokojnie na granicy. Straż Graniczna wydała komunikat
Zakres wykonanych robót drogowych
Remonty objęły frezowanie starej nawierzchni, ułożenie dwóch nowych warstw asfaltu, a także regulację urządzeń infrastruktury podziemnej i odnowienie oznakowania poziomego.
Na ul. Szczecińskiej zmodernizowano dodatkowo przystanek autobusowy w sąsiedztwie ul. Mazurskiej (Szczecińska/Sandomierska) w kierunku ul. Bohaterów Warszawy.
Z kolei na ul. Piekoszowskiej zamontowano urządzenia poprawiające bezpieczeństwo ruchu drogowego, m.in. lustro przy wyjeździe z ul. Lecha, a także zmodyfikowano zatoki postojowe przy Żłobku Samorządowym - z równoległych na prostopadłe.
Inwestycja zakończona przed terminem
Prace nad oboma zadaniami zakończono przed terminem zapisanym w umowach.
- Dla ul. Szczecińskiej termin wyznaczono na 8 listopada,
- dla ul. Piekoszowskiej - na 30 października.
Koszt prac na każdej z ulic wyniósł blisko 1 mln zł.
Komentarze
Lustro na chodniku za 86 tys. zł wywołało burzę. Autor "Nieba Kielc" odpowiada
Komunikat dla mieszkańców Kielc

Polski mistrz boksu po zabiegu kardiologicznym. To nie pierwsze kłopoty ze zdrowiem
Komunikat dla mieszkańców Kielc
45 lat NSZZ „Solidarność”. Piotr Duda w Kielcach: Solidarność zawsze była cierpliwa. Dzięki temu osiągnęliśmy sukces



