Duża sieć handlowa wycofa się z Polski
18.06.2020 10:36

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Brytyjska grupa supermarketów Tesco poinformowała w czwartek rano, że za 819 milionów złotych sprzedaje swój polski oddział i zamierza skoncentrować się na innych rynkach w regionie Europy Środkowej - w Czechach oraz na Węgrzech i Słowacji.
W wydanym oświadczeniu Tesco wskazało, że ma silniejszą pozycję rynkową i lepsze perspektywy wzrostu w trzech pozostałych krajach. Nabywcą jej 301 sklepów w Polsce jest Salling Group A/S.
Największa brytyjska sieć supermarketów już w marcu sprzedała swoje sklepy w Tajlandii i Malezji, co oznacza, że wycofanie się z Polski jest kolejnym sygnałem ograniczania globalnych niegdyś ambicji firmy.
Źródło: PAP
bjn/ akl/


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Tagi
Data publikacji: 18.06.2020 10:36
Naukowcy odkryli „naturalny Ozempic” bez skutków ubocznych
16.04.2026 13:06

Komentarzy: 0
Naukowcy ze Stanford Medicine (USA) zidentyfikowali naturalnie występującą w organizmie cząsteczkę - peptyd BRP, która w modelach zwierzęcych skutecznie ogranicza apetyt i sprzyja utracie tkanki tłuszczowej, nie wywołując przy tym typowych działań niepożądanych obserwowanych przy stosowaniu leków typu Ozempic.
Czytaj więcej
Przełomowa decyzja Niemiec. Merz ma ogłosić gotowość Bundeswehry do misji w cieśninie Ormuz
16.04.2026 13:04

Komentarzy: 0
Kanclerz Friedrich Merz przekaże w piątek w Paryżu, że Niemcy są gotowe wziąć udział w ewentualnej misji zabezpieczenia cieśniny Ormuz, wykorzystując swoje zdolności w zakresie rozminowywania i rozpoznania morskiego - poinformował w czwartek „Sueddeutsche Zeitung”.
Czytaj więcej
Szef Pentagonu: Jeśli Iran wybierze źle, będą mieć blokadę i bomby
16.04.2026 12:34

Komentarzy: 0
Szef Pentagonu Pete Hegseth zwrócił się w czwartek do Iranu, by „wybrał mądrze” i zawarł porozumienie. W przeciwnym razie amerykańskie siły wznowią działania zbrojne, w tym zbombardują infrastrukturę energetyczną - zagroził.
Czytaj więcej
Akcja ABW i poważne zarzuty. Żołnierz WOT w rękach służb
16.04.2026 12:25

Komentarzy: 0
Funkcjonariusze ABW w czwartek zatrzymali żołnierza Wojsk Obrony Terytorialnej. Według ustaleń śledczych miał działać na rzecz obcego wywiadu; śledztwo prowadzone jest z art. 130. kodeksu karnego. Szpiegostwo należy do najpoważniejszych przestępstw przeciwko państwu i może być zagrożone karą nawet do 30 lat pozbawienia wolności, a w skrajnych przypadkach dożywociem.
Czytaj więcej
Krwiożerczy atak rekina w rajskim kurorcie
16.04.2026 12:02
