Szukaj
Konto

Coraz więcej Niemców marznie w swoich domach

Zdjęcie ilustracyjne
Źródło: fot. Pixabay
Rośnie liczba osób mieszkających w Niemczech, których nie stać na dostateczne ogrzewanie swojego domu – donosi RND.

O problemach z płatnościami za ogrzewanie w Niemczech pisze w poniedziałek RedaktionsNetzwerk Deutschland (RND), powołując się na dane urzędu Eurostat. O dokument wystąpiła liderka partii Sojusz Sahry Wagenknecht (BSW).

Z badania wynika, że 8,1 proc. ankietowanych nie ma wystarczającej ilości pieniędzy, aby w dostatecznym stopniu ogrzać swój dom. Zwrócono uwagę, że w 2022 r. ten odsetek wyniósł 6,7 proc.

CZYTAJ TAKŻE: Kompromitacja posła Hołowni w programie na żywo

Chodzi o 7 mln osób

RND, powołując się na badania Eurostatu, zwraca uwagę, że w najgorszej sytuacji są rodzice samotnie wychowujący dzieci - 15,8 proc. W 2022 r. było to 13,8 proc.

"Ponadprzeciętnie są również dotknięte osoby mieszkające samotnie: 9,5 proc. ma problemy z ogrzewaniem, w porównaniu do 7,5 proc. w poprzednim roku" - podkreślono.

Sahra Wagenknecht, komentując te dane, stwierdziła, że "nigdy wcześniej tak wielu ludzi w Niemczech nie miało problemów, by odpowiednio ogrzać swoje domy". Chodzi o 7 mln obywateli Niemiec.

CZYTAJ TAKŻE: Skandal w RMF FM. Jest oświadczenie części pracowników

Komentarzy: 0
Data publikacji: 25.03.2024 20:39
Źródło: Deutsche Welle / RND