Najnowszy numer "Tygodnika Solidarność": Auschwitz - niemieckie piekło dla Polaków

Przypominamy, że w związku z epidemią, "Tygodnik Solidarność" jest do pobrania w aplikacji mobilnej za darmo.
Wystarczy pobrać naszą aplikację z Google Play lub App Store. Dostępne są w niej wszystkie wydania Tygodnika.
LINK DO APLIKACJI
W ramach tematu numeru:
W artykule "Dziesięciu Wspaniałych z Pierwszego Transportu" Agnieszka Żurek przedstawia sylwetki pierwszych więźniów obozu:
Intelektualiści, robotnicy, sportowcy, taternicy, pionierzy w swoich dziedzinach, ludzie zdolni, obdarzeni wieloma talentami, a przede wszystkim - niezłomnie kochający Polskę. Więźniowie Pierwszego Transportu Polaków do niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau
Mateusz Kosiński rozmawia z historykiem zajmującym się KL Auschwitz Jerzym Klistałą, którego ojciec został rozstrzelany w obozie:
Przede wszystkim wprowadzane w życie były słynne słowa Hitlera: "Wydałem rozkaz zabijania bez litości i bez miłosierdzia mężczyzn, kobiety i dzieci polskiej mowy i polskiego pochodzenia. Tylko w ten sposób zdobędziemy potrzebną nam przestrzeń życiową.Polska będzie wyludniona i zasiedlona Niemcami". Niemcy dokładnie to stosowali

Oprócz tematu tygodnia w numerze także:
Adam Bielan, europoseł PiS i rzecznik sztabu prezydenta Andrzeja Dudy rozmawia z Jakubem Pacanem o nadchodzących wyborach prezydenckich:
- Jeżeli ktoś liczył, że wybory prezydenckie będą łatwym spacerkiem i zwycięstwem w drugiej turze, to przykro mi, będzie rozczarowany. Prezydent jest gotowy na walkę wyborczą i cały jego sztab także -
W artykule "Arena sprzecznych interesów" Jakub Pacan analizuje wybory prezydenckie w kontekście globalnych rozgrywek politycznych na najwyższym szczeblu:
Te wybory prezydenckie zadecydują, czy pozostaniemy narodem będącym podmiotem w świecie, czy ciemną masą konsumentów, którym się wciska za ciężkie pieniądze marne produkty.

Izabela Kloc, poseł do Parlamentu Europejskiego zauważa, że Unia Europejska potrzebuje rozsądku w sprawie polityki klimatycznej:
Polityka klimatyczna jest największym i najbardziej kosztownym, a jednocześnie najmniej uzasadnionym projektem w historii Unii Europejskiej. Zielony Ład opiera się na idei, modzie, buncie młodych pokoleń i na frustracji Unii Europejskiej, która coraz mniej znaczy w świecie.
Wywiad z "Paprodziadem", czyli Włodkiem Dembowskim jest głównym tematem działu "Kultura".

W dziale "Związek" rozmowa z Marcinem Wygryło, przewodniczącym zakładowej Solidarności w jednym z oddziałów Grupy Famur, która zwolniła ponad 204 osoby.

Podsumowujemy sukces Solidarności, jakim jest ustanowienie dodatku solidarnościowego.

W numerze również felietony, analizy i inne artykuły. Gorąco zachęcamy do lektury!
Najnowszy numer "TS" (24/2020) do pobrania w wersji cyfrowej tutaj.
Jesteś zainteresowany prenumeratą? Więcej informacji tutaj.


Tagi
„Urbanizacja Polski” – Jerzy Urban patronem dzisiejszych mediów? Sprawdź nowy numer „Tygodnika Solidarność”

Wnuk Więźnia: Auschwitz nie wolno zamykać przed Rodzinami Ofiar
Byłem na obchodach "wyzwolenia" Auschwitz. Karol Nawrocki stanął na wysokości zadania

Niemiecka organizacja „zapomniała” wymienić Polaków pośród ofiar Auschwitz

Niemieckie medium fałszuje historię. „Ofiary Auschwitz ginęły w wyniku strzelaniny”

![Na zdjęciu Więźniarki Auschwitz oraz Dziadek Konrad i autor tekstu [1991 r.]](https://tysol.pl/storage/files/2026/2/28/a2ab2767-8651-4b99-9bc2-90fd7db60fcf/089b7645-6258-45fa-a0c9-165181b1c283.jpg?p=article_hero_mobile)