Zbliża się Forum Samorządowe w Zakopanem - nowe wyzwania dla gmin i miast

- Forum Samorządowe ma na celu wypracowanie wspólnych rozwiązań dla najważniejszych wyzwań stojących przed polskimi samorządami.
- Dyskusje koncentrować się będą wokół bezpieczeństwa energetycznego, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, finansowania inwestycji, mieszkalnictwa, oświaty oraz odporności na zmieniającą się sytuację makroekonomiczną.
- W wydarzeniu weźmie udział ponad 800 osób, w tym wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast, a także przedstawiciele administracji zespolonej i niezespolonej.
- Głównym Partnerem jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Miastem Gospodarzem Zakopane, a konferencję przygotowuje Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, znana z organizacji Forum Ekonomicznego w Karpaczu oraz Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach.
Zakopane przestrzenią ważnej debaty
Burmistrz Miasta Zakopane, Łukasz Filipowicz, podkreśla, że to duża szansa dla miasta. "Zakopane stanie się przestrzenią do tak ważnej debaty o przyszłości polskich samorządów. Nasze miasto ma szczególny potencjał - łączy tradycję z nowoczesnością, a spotkania takie jak Forum pozwalają ten potencjał pokazać w wymiarze ogólnopolskim" - zaznaczył podczas konferencji prasowej.
Kluczowe osie tematyczne
Zygmunt Berdychowski, Przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego, wskazał na główne osie tematyczne, które będą podstawą dwudniowych rozmów. Wśród nich znalazły się: bezpieczeństwo energetyczne, zapewnienie bezpieczeństwa i obrona cywilna, a także wyzwania związane z dynamicznie zmieniającą się sytuacją makroekonomiczną.
Wspólne rozwiązania dla wspólnych wyzwań
Łukasz Smółka, Marszałek Województwa Małopolskiego, podkreśla wagę wspólnego tworzenia rozwiązań. "Forum Samorządowe będzie przestrzenią dyskusji o najważniejszych wyzwaniach stojących przed władzami wszystkich samorządów" - powiedział. Marszałek Smółka zaznaczył, że należy wspólnie rozmawiać o wspieraniu zrównoważonego rozwoju, gospodarce, ochronie zdrowia, bezpieczeństwie i wzmacnianiu odporności na sytuacje kryzysowe. Forum w Zakopanem będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, dyskusji z ekspertami i budowania partnerstw regionalnych.
Tematyka Forum Samorządowego
Konferencja poświęcona będzie szerokiemu spektrum zagadnień, z jakimi mierzą się samorządy. Uczestnicy podejmą dyskusję o finansowaniu inwestycji w obliczu zwiększonego długu publicznego, wspieraniu rozwoju mieszkalnictwa i planowaniu przestrzennym, finansowaniu oświaty oraz wzmacnianiu cyberbezpieczeństwa infrastruktury publicznej - od szpitali po sieci wodociągowe. W programie znajdą się również panele poświęcone budowaniu atrakcyjności inwestycyjnej i turystycznej regionów.
Forum Samorządowe w Zakopanem, które odbędzie się 25 i 26 listopada, to wyjątkowa okazja do wymiany doświadczeń i poszukiwania praktycznych rozwiązań, które przyniosą realne korzyści regionom i ich mieszkańcom.
Więcej informacji i rejestracja na stronie: www.forum-ekonomiczne.pl

Tagi
Komentarze
Rekordowa frekwencja na Forum Samorządowym w Zakopanem. Nowe wyzwania i ważne deklaracje

Burmistrz Bogatyni: Ministerstwo Finansów okradło nas na prawie 17 mln złotych
Piotr Skwieciński: Lokalne układy elit zagrożone

Rząd chce zmian, wyborcy KO mówią „nie”. Jest sondaż ws. zniesienia dwukadencyjności w samorządach

Nowe wyzwania dla samorządów – Forum Samorządowe w Zakopanem 2025


