Szukaj
Konto

Moskwa: Śledztwo antymonopolowe przeciwko Gazpromowi natychmiast. Ambasador Rosji: Bardzo dziwne

Gazprom
Źródło: materiały prasowe
Komentarzy: 0
Ambasador Rosji w Warszawie Siergiej Andrejew w wywiadzie dla poniedziałkowego wydania gazety „Izwiestia” powiedział, że apele polskiej minister Anny Moskwy o rozpoczęcie śledztwa antymonopolowego przeciwko Gazpromowi nie mają perspektyw.

"Cały temat relacji gazowych między Rosją a Unią Europejską jest skrajnie upolityczniony, m.in. dzięki wysiłkom polskich urzędników. Wezwania polskiego ministra do śledztwo antymonopolowego przeciwko Gazpromowi, jeśli spróbować starannie zrozumieć sytuację, wygląda bardzo dziwnie i wydaje się nie mieć realnych podstaw, a tym samym perspektyw. Ale, jak pokazuje doświadczenie, to wcale nie oznacza, że z tego dziwnego wezwania nie wyrośnie jakaś kolejna dziwna sprawa przeciwko Rosji " - powiedział gazecie ambasador Siergiej Andrejew.

Jak pisze "Izwiestia", minister klimatu i środowiska Anna Moskwa na antenie Polskiego Radia wyraziła opinię, że Komisja Europejska ma wystarczające argumenty za natychmiastowym wszczęciem postępowania antymonopolowego przeciwko Gazpromowi i musi to zrobić natychmiast. Powiedziała, że będzie rozmawiać o tym z komisarzem UE ds. energii i bronić tego postulatu. (PAP)

wr/

Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.12.2021 02:11
Źródło: PAP