Marcin Brixen: Były prezydent vs obecny bloger

Dużo osób podnosi kwestie, że te dwa światy - realny i wirtualny - są od siebie mocno odseparowane. Żyją osoby w świecie social media nie wiedzą jak wygląda prawdziwe życie i vice versa. Czasami jednak oba te światy się zderzają i dochodzi z wielkim hukiem.
Dużo osób podnosi kwestie, że te dwa światy - realny i wirtualny - są od siebie mocno odseparowane. Żyją osoby w świecie social media nie wiedzą jak wygląda prawdziwe życie i vice versa. Czasami jednak oba te światy się zderzają i dochodzi z wielkim hukiem.
Do ostatniego takiego zderzenia doszło w zeszłym tygodniu, kiedy to był prezydent podał do sądu jednego blogera.
- A o co? - zapytała siostra Łukaszka.
- No jak to o co?! - zakrzyknęli Hiobowscy. I mama Łukaszka powiedziała jej, że za to, że został bezpodstawnie nazwany agentem, a reszta rodziny, że za to, że został nazwany agentem.
- Nic z tego nie rozumiem - poskarżyła się siostra.
- Nie martw się - pocieszyła ją mama. - Transmisja procesu będzie na kanale Kasta TV!
- To oni mają swój kanał?! - zaperzył się dziadek. - Jakim prawem?! Kto im przyznał koncesję?!
- Konstytucja! - odparła mama z dumą, ale zaraz się zdenerwowała, gdy usłyszała Łukaszka, że nie ma najmniejszego sensu oglądać transmisji procesu.
- Dlaczego???
- Bo z góry wiadomo jaki będzie wyrok.
- Jaki???
- Bloger przegra.
- To nieprawda!
- Częściowo nieprawda - odezwał się tata Łukaszka.
- Nie może coś być częściowo prawdą, a częściowo nie - zaoponowała babcia.
- W połowie masz rację - przyznał tata. - Rację ma też Łukasz, gdy mówi, że wiadomo jaki wyrok zapadnie. To prawda. Wiadomo, że bloger przegra. Ale nie ma racji twierdząc, że nie warto oglądać procesu. Otóż warto. Ale nie dla wyroku. Dla uzasadnienia!
Kiedy rozpoczęto transmisję cała rodzi zdecydowała się jednak oglądać.
- Dlaczego nazwał pan byłego prezydenta agentem? - zapytał sędzia blogera.
- E... No... Tego... Przecież wszyscy to wiedzą... Pisał donosy i w ogóle - dukał bloger.
- Czy dysponuje pan oryginałem takiego donosu? - i po tym pytaniu sędziego wszyscy już wiedzieli, że jedyne co może ich zaskoczyć to wysokość kary pieniężnej dla blogera. Internauta został uznany winnym.
- Cha cha cha! - triumfował były prezydent. - Nikt mnie słucha kiedy ja mówię i tak to się potem kończy.
- Czy bał się pan wyroku sądu - spytała go jakaś reporterka.
- Nie. Ja o wyrok byłem spokojny.
- Ach tak?
- Tak proszę pani, a jak sędzia spytał o oryginały donosów to już wiedziałem, że on przegra.
- Skąd?
- Bo wiedziałem, że ja wygram.
- A skąd pan wiedział, że pan wygra? - nie ustępowała reporterka.
- Bo on nie mógł mieć oryginałów donosów! - zakrzyknął były prezydent i zanim ktokolwiek zdołał go powstrzymać, wypalił:
- Oryginały mam ja!
-------------
marcinbrixen.pl
http://www.wydawnictwo-lena.pl/brixen3.html - blog w formie książki
https://pl-pl.facebook.com/marcin.brixen
Do ostatniego takiego zderzenia doszło w zeszłym tygodniu, kiedy to był prezydent podał do sądu jednego blogera.
- A o co? - zapytała siostra Łukaszka.
- No jak to o co?! - zakrzyknęli Hiobowscy. I mama Łukaszka powiedziała jej, że za to, że został bezpodstawnie nazwany agentem, a reszta rodziny, że za to, że został nazwany agentem.
- Nic z tego nie rozumiem - poskarżyła się siostra.
- Nie martw się - pocieszyła ją mama. - Transmisja procesu będzie na kanale Kasta TV!
- To oni mają swój kanał?! - zaperzył się dziadek. - Jakim prawem?! Kto im przyznał koncesję?!
- Konstytucja! - odparła mama z dumą, ale zaraz się zdenerwowała, gdy usłyszała Łukaszka, że nie ma najmniejszego sensu oglądać transmisji procesu.
- Dlaczego???
- Bo z góry wiadomo jaki będzie wyrok.
- Jaki???
- Bloger przegra.
- To nieprawda!
- Częściowo nieprawda - odezwał się tata Łukaszka.
- Nie może coś być częściowo prawdą, a częściowo nie - zaoponowała babcia.
- W połowie masz rację - przyznał tata. - Rację ma też Łukasz, gdy mówi, że wiadomo jaki wyrok zapadnie. To prawda. Wiadomo, że bloger przegra. Ale nie ma racji twierdząc, że nie warto oglądać procesu. Otóż warto. Ale nie dla wyroku. Dla uzasadnienia!
Kiedy rozpoczęto transmisję cała rodzi zdecydowała się jednak oglądać.
- Dlaczego nazwał pan byłego prezydenta agentem? - zapytał sędzia blogera.
- E... No... Tego... Przecież wszyscy to wiedzą... Pisał donosy i w ogóle - dukał bloger.
- Czy dysponuje pan oryginałem takiego donosu? - i po tym pytaniu sędziego wszyscy już wiedzieli, że jedyne co może ich zaskoczyć to wysokość kary pieniężnej dla blogera. Internauta został uznany winnym.
- Cha cha cha! - triumfował były prezydent. - Nikt mnie słucha kiedy ja mówię i tak to się potem kończy.
- Czy bał się pan wyroku sądu - spytała go jakaś reporterka.
- Nie. Ja o wyrok byłem spokojny.
- Ach tak?
- Tak proszę pani, a jak sędzia spytał o oryginały donosów to już wiedziałem, że on przegra.
- Skąd?
- Bo wiedziałem, że ja wygram.
- A skąd pan wiedział, że pan wygra? - nie ustępowała reporterka.
- Bo on nie mógł mieć oryginałów donosów! - zakrzyknął były prezydent i zanim ktokolwiek zdołał go powstrzymać, wypalił:
- Oryginały mam ja!
-------------
marcinbrixen.pl
http://www.wydawnictwo-lena.pl/brixen3.html - blog w formie książki
https://pl-pl.facebook.com/marcin.brixen

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 15.03.2019 15:44
Komentarze
Michał Ossowski, red. naczelny TS: Przeszliśmy od polityki sterowanej autorytarnie do polityki niesterowanej w ogóle
03.02.2026 19:41
Trump stawia warunki Hawanie. „Zawrą układ albo zostaną bez ropy”
01.02.2026 11:57
Karol Nawrocki zabrał głos ws. polityki rządu Tuska. „Ta sprawa szczególnie mnie martwi”
02.01.2026 12:30

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” odniósł się do zarzutów dotyczących wetowania ustaw, relacji z rządem oraz blokowania przez gabinet Tuska jego inicjatyw ustawodawczych. W wywiadzie tłumaczy swoje decyzje i ostro krytykuje sposób prowadzenia polityki przez obecnie rządzących.
Czytaj więcej
Szanse koalicji rządowej na dotrwanie do końca kadencji. Jest nowy sondaż
12.12.2025 08:24

Komentarzy: 0
49,6 proc. respondentów twierdzi, że rządowa koalicja dotrwa do końca kadencji sejmowej w obecnym kształcie, a 30,1 proc. jest przeciwnego zdania – wynika z sondażu Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) na zlecenie Polskiego Radia 24. Opinii na ten temat nie ma 20,3 proc. ankietowanych.
Czytaj więcej
Solidarność mówi DOŚĆ! - nowy numer "Tygodnika Solidarność"
08.12.2025 20:01

Komentarzy: 0
W najnowszym numerze "Tygodnika Solidarność" analizujemy najważniejsze wyzwania i problemy z jakimi zmagają się Polacy oraz całe państwo pod sterami obecnego rządu. Na łamach TySola znajdziemy teksty dotyczące społecznych kosztów unijnej polityki klimatycznej, sporu o granice suwerenności oraz, jak zawsze, tematy kluczowe dla świata pracy.
Czytaj więcej

