Jerzy Bukowski: Pasażerowie ujęli awanturnika

Trzeba pogratulować tym, którzy nie zawahali się poskromić awanturnika nie bacząc na możliwość doznania uszczerbku na ciele.
Coraz więcej i częściej mówi się o społecznej znieczulicy przybierającej zazwyczaj postać obojętności na karygodne wydarzenia mające miejsce tuż obok nas. Dlatego warto z optymizmem odnotowywać każdy przypadek działania świadczącego o tym, że Polacy nie zatracili jeszcze umiejętności odważnego reagowania na dziejące się przy nich zło.
Tak było we wtorkowy wieczór w Krakowie, co opisała "Gazeta Krakowska": "Motorniczy tramwaju linii 20 zadzwonił do dyspozytora ruchu z informacją, że w pojeździe jest awanturujący się, pijany mężczyzna. Dyspozytor powiadomił o tym policję. Zanim jednak funkcjonariusze przyjechali na miejsce, sprawę w swoje ręce wzięli pasażerowie tramwaju. Do zdarzenia doszło między rondem Mogilskim a przystankiem przy ul. Lubicz. Pasażerowie dokonali ujęcia obywatelskiego 57-latka i obezwładnili go do przyjazdu policji. Awanturnik został przewieziony do izby wytrzeźwień."
Trzeba pogratulować tym, którzy nie zawahali się poskromić awanturnika nie bacząc na możliwość doznania uszczerbku na ciele, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy taki osobnik nie ma przy sobie niebezpiecznych przedmiotów, np. noża.
Mam nadzieję, że kierownictwo Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie nagrodzi w jakiś sposób dzielnych pasażerów. Może ufunduje im darmowe przejazdy wszystkimi liniami tramwajowymi i autobusowymi choćby przez kwartał?
Tak było we wtorkowy wieczór w Krakowie, co opisała "Gazeta Krakowska": "Motorniczy tramwaju linii 20 zadzwonił do dyspozytora ruchu z informacją, że w pojeździe jest awanturujący się, pijany mężczyzna. Dyspozytor powiadomił o tym policję. Zanim jednak funkcjonariusze przyjechali na miejsce, sprawę w swoje ręce wzięli pasażerowie tramwaju. Do zdarzenia doszło między rondem Mogilskim a przystankiem przy ul. Lubicz. Pasażerowie dokonali ujęcia obywatelskiego 57-latka i obezwładnili go do przyjazdu policji. Awanturnik został przewieziony do izby wytrzeźwień."
Trzeba pogratulować tym, którzy nie zawahali się poskromić awanturnika nie bacząc na możliwość doznania uszczerbku na ciele, bo przecież nigdy nie wiadomo, czy taki osobnik nie ma przy sobie niebezpiecznych przedmiotów, np. noża.
Mam nadzieję, że kierownictwo Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowie nagrodzi w jakiś sposób dzielnych pasażerów. Może ufunduje im darmowe przejazdy wszystkimi liniami tramwajowymi i autobusowymi choćby przez kwartał?

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 19.12.2019 17:00
Komentarze
Kłótnia w TVP między doradcą prezydenta a prowadzącą. "Nie ma pani prawa mnie wypraszać"
21.12.2025 18:28
Kłótnia w TVP między doradcą prezydenta a prowadzącą. "Nie ma pani prawa mnie wypraszać"
21.12.2025 18:04
Zniewagi i naruszenie nietykalności taksówkarza. Są zarzuty wobec radnej KO
18.12.2025 19:57
Awantura w ukraińskim parlamencie. Doszło do rękoczynów
16.12.2025 16:01

Komentarzy: 0
Sesja plenarna Rady Najwyższej Ukrainy została przerwana kilkanaście minut po rozpoczęciu. Powodem była awantura z udziałem posłanki Mariany Bezugli, która zablokowała mównicę i domagała się dymisji głównodowodzącego ukraińskiej armii.
Czytaj więcej
Ambasador Rosji doprowadził Holendrów do szału
25.11.2025 15:26

Komentarzy: 0
Kontrowersyjny wpis rosyjskiej ambasady w Holandii wywołał lawinę oburzonych reakcji. Placówka ogłosiła na platformie X, że to „Rosja podarowała Holandii niepodległość”, co spotkało się z natychmiastowym i ostrym sprzeciwem holenderskich internautów.
Czytaj więcej


