Jerzy Bukowski: Nie całkiem opustoszały Kraków

Nie są agresywni, przemykają po ulicach dyskretnie, chociaż nie zawsze udaje im się uniknąć kontaktu ze Strażą Miejską i policją.
Od kilku dni moje ukochane miasto wygląda jak wymarłe, ale nie do końca. Zamiast mnóstwa turystów i śpieszących załatwiać swoje nie cierpiące zwłoki sprawy mieszkańców podwawelskiego grodu królują w nim bezdomni. Na co dzień anonimowo wtapiają się oni w tłum, teraz wyszli na pierwszy plan.
Nie są agresywni, przemykają po ulicach dyskretnie, chociaż nie zawsze udaje im się uniknąć kontaktu ze Strażą Miejską i policją. Są niezwykle pokorni i przesadnie grzeczni w kontaktach z mundurowymi funkcjonariuszami, którzy w tej wyjątkowej sytuacji starają się być dla nich bardzo życzliwi, a nawet opiekuńczy.
Kilkakrotnie obserwowałem ostatnio interwencje stróżów porządku publicznego wobec osób, które mogą odstraszać swoim wyglądem i zawsze byłem pod wrażeniem delikatności oraz wyrozumiałości strażników i policjantów.
Nie są agresywni, przemykają po ulicach dyskretnie, chociaż nie zawsze udaje im się uniknąć kontaktu ze Strażą Miejską i policją. Są niezwykle pokorni i przesadnie grzeczni w kontaktach z mundurowymi funkcjonariuszami, którzy w tej wyjątkowej sytuacji starają się być dla nich bardzo życzliwi, a nawet opiekuńczy.
Kilkakrotnie obserwowałem ostatnio interwencje stróżów porządku publicznego wobec osób, które mogą odstraszać swoim wyglądem i zawsze byłem pod wrażeniem delikatności oraz wyrozumiałości strażników i policjantów.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 20.03.2020 10:44
Komentarze
Dramat na warszawskiej Białołęce. Nie żyje 37-latek
21.06.2026 16:06

Komentarzy: 0
Trwa wyjaśnianie okoliczności interwencji, do której doszło w niedzielę na Białołęce, gdy funkcjonariusze próbowali zatrzymać 37-latka. Jak poinformowała policja w trakcie obezwładniania mężczyzna stracił przytomność i pomimo udzielonej pomocy medycznej po kilku godzinach zmarł w szpitalu.
Czytaj więcej
Obława trwa. Policja wciąż szuka podejrzanego o zabójstwo
21.06.2026 14:57

Komentarzy: 0
Trwa obława na 49-letniego Dariusza Równickiego, byłego policjanta, podejrzanego o zabójstwo teścia i ciężkie zranienie teściowej w miejscowości Mierzawa. Zdaniem policji poszukiwany nadal przebywa na terenie powiatu jędrzejowskiego. W akcję zaangażowani są funkcjonariusze z kilku województw.
Czytaj więcej
Komunikat dla mieszkańców woj. świętokrzyskiego
20.06.2026 21:44

Komentarzy: 0
Prokuratura w Jędrzejowie (Świętokrzyskie) wydała list gończy za mężczyzną podejrzanym o zabójstwo teścia i ciężkie zranienie teściowej w miejscowości Mierzawa. To 49-letni Dariusz Równicki, były policjant. Poszukuje go blisko 300 funkcjonariuszy, psy tropiące i śmigłowiec.
Czytaj więcej
Niedźwiedź sterroryzował Przemyśl
19.06.2026 16:42
ZUS wydał pilny komunikat
19.06.2026 13:07

