Szukaj
Konto

Jerzy Bukowski: Łączyć czy dzielić

14.09.2019 12:10
Jerzy Bukowski: Łączyć czy dzielić
Źródło: pixabay.com/geralt
Komentarzy: 0
Hasło łączenia Polaków brzmi przyjemnie i patriotycznie, ale z politycznego punktu widzenia jest ono kompletnie nietrafione.
Każda partia głosi potrzebę łączenia Polaków, szczególnie w okresie kampanii wyborczych. Nie muszę dodawać, że w roli najlepszego wykonawcy tego równie szlachetnego jak ambitnego zadania widzi wyłącznie siebie, a wszystkie inne ugrupowania oskarża o dzielenie i skłócanie rodaków.
Nawoływanie do zgody narodowej ma piękną, wielowiekową tradycję, ale patrząc realnie pozostaje ono w ewidentnej sprzeczności z elementarnymi zasadami uprawiania polityki, która polega przecież na ścieraniu się różnych, często przeciwstawnych poglądów, a więc również na dzieleniu obywateli wedle partyjnych programów.
Nie ma nic złego w tym, że jedni politycy odwołują się do pewnych grup wyborców, a drudzy do innych. Dana partia posiada określony program i nie ma mowy, aby pasował on każdemu rodakowi. Ludzie są przecież różni i nie wszystkim pasuje to samo.
Rozumiem, że hasło łączenia Polaków brzmi przyjemnie i patriotycznie, ale z politycznego punktu widzenia jest ono kompletnie nietrafione.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 14.09.2019 12:10