Jerzy Bukowski: KO traci pozycję lidera

Koalicja Obywatelska utraciła niekwestionowane w poprzedniej kadencji Sejmu przewodnictwo w obozie opozycji.
Po pierwszych dniach obrad Sejmu nowej kadencji jedno jest już pewne: Koalicja Obywatelska utraciła niekwestionowane w poprzedniej przewodnictwo w obozie opozycji.
Można się było tego spodziewać, ponieważ na ulicę Wiejską powrócili starzy wyjadacze i głodni sukcesu nowicjusze z Lewicy oraz pragnący wyraziście zaznaczyć swoją obecność politycy Konfederacji. Ich wrogiem jest nie tylko Zjednoczona Prawica, ale także KO, którą już usiłują z powodzeniem zepchnąć do defensywy.
Jeżeli parlamentarzyści Koalicji nie zrozumieją, że bezpowrotnie skończyły się czasy ich bezdyskusyjnego liderowania opozycji, która powoli przestaje być totalną (w niektórych kwestiach będzie wspierać rząd), ich pozycja będzie coraz słabsza.
Można się było tego spodziewać, ponieważ na ulicę Wiejską powrócili starzy wyjadacze i głodni sukcesu nowicjusze z Lewicy oraz pragnący wyraziście zaznaczyć swoją obecność politycy Konfederacji. Ich wrogiem jest nie tylko Zjednoczona Prawica, ale także KO, którą już usiłują z powodzeniem zepchnąć do defensywy.
Jeżeli parlamentarzyści Koalicji nie zrozumieją, że bezpowrotnie skończyły się czasy ich bezdyskusyjnego liderowania opozycji, która powoli przestaje być totalną (w niektórych kwestiach będzie wspierać rząd), ich pozycja będzie coraz słabsza.

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 20.11.2019 10:11
Komentarze
Jak pokonać męczącą się władzę?
30.05.2026 11:24

Komentarzy: 0
Obecną koalicję coraz bardziej męczą trudy codziennego sprawowania władzy. Jednak, aby wykorzystać tę słabość na swoją korzyść, opozycja musi zaproponować politykę ambitniejszą niż tylko punktowanie nieudolności obecnie rządzącej ekipy.
Czytaj więcej
Opuści koalicję i przejdzie do opozycji? Zaskakujące wieści
28.05.2026 18:00
Wojna na szczycie śląskiej Koalicji Obywatelskiej
27.05.2026 20:08

Komentarzy: 0
Na Śląsku doszło do bezprecedensowego starcia między politykami z Koalicji Obywatelskiej - Marszałkiem (Wojciechem Saługą) a Wojewodą Śląskim (Markiem Wójcikiem) w sprawie monopolizacji usług brokerskich. W grze miliony złotych, w tle – CBA.
Czytaj więcej
Afera pedofilska w Kłodzku. Ujawniono część zeznań świadków
27.05.2026 14:26

Komentarzy: 0
Nowe doniesienia ws. głośnej afery pedofilskiej w Kłodzku. Portal Niezalezna.pl opisał szokujące fragmenty materiałów sądowych i prokuratorskich dotyczących byłej działaczki Koalicji Obywatelskiej Kamili W. oraz jej byłego męża Przemysława L. W publikacji pojawiają się informacje o „nagich imprezach”, klubach swingersów, narkotykach i relacjach świadków dotyczących przestępstw seksualnych.
Czytaj więcej
PiS musi znaleźć nową opowieść
22.05.2026 14:54

Komentarzy: 0
Z pewnością w każdym obozie politycznym trwa już jakiś poważny namysł nad strategią w przyszłorocznej kampanii wyborczej, nad narracjami, które mają przynieść wyborcze zwycięstwo. Mamy Donalda Tuska – Niemca, ruskie onuce od Brauna czy Konfederacji i straszne PiS odrzucające SAFE, program, który ma uratować nasz kraj od wszystkich plag i klęsk. Prawdę mówiąc, polityczny obraz tych aktualnych zmagań jest dosyć żałosny, szczególnie w wydaniu obozu władzy. Trwa bowiem w najlepsze okładanie się politycznymi pałkami, niestety już dość ogranymi i nudnymi.
Czytaj więcej
