Problemy RDS i proponowane zmiany w ustawie na antenie PR24
02.08.2017 16:50

Komentarzy: 0
Udostępnij:
To siła partnerów społeczny powinna wspierać dialog. Radzie potrzebne są zmiany organizacyjne, dialogowi regionalnemu - wsparcie finansowe - mówili goście Anny Grabowskiej w audycji "Kapitał i praca" na antenie Polskiego Radia 24. Anna Reda-Ciszewska, w imieniu NSZZ "Solidarność", podkreślała znaczenie niezależności RDS.
Przedstawicielka Solidarności argumentowała, że tylko instytucja Rzecznika Dialogu SPołecznego, może zapewnić Radzie prawdziwą niezaleśność.
Przypomniała, że to Solidarność o tę instytucję zabiegała już dwa lata temu, gdy była pisana ustawa o RDS. Wtedy takie zmiany pozostali partnerzy obiecywali. Dziś związek nie ma z ich strony poparcia w kwestii Rzecznika.
Całość audycji na temat proponowanych zmian w ustawie o RDS oraz podsumowanie dotychczasowych prac Rady można wysłuchać tutaj: http://www.polskieradio.pl/130/5787/Artykul/1796418,Problemy-Rady-Dialogu-Spolecznego.
AG
Przypomniała, że to Solidarność o tę instytucję zabiegała już dwa lata temu, gdy była pisana ustawa o RDS. Wtedy takie zmiany pozostali partnerzy obiecywali. Dziś związek nie ma z ich strony poparcia w kwestii Rzecznika.
Całość audycji na temat proponowanych zmian w ustawie o RDS oraz podsumowanie dotychczasowych prac Rady można wysłuchać tutaj: http://www.polskieradio.pl/130/5787/Artykul/1796418,Problemy-Rady-Dialogu-Spolecznego.
AG

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 02.08.2017 16:50
W Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej Olecko-Kolonia powstała Solidarność
17.04.2026 15:09

Komentarzy: 0
"Witamy na pokładzie nowo powstałą Organizację Zakładową NSZZ "Solidarność" w Samodzielnym Publicznym Zespole Zakładów Opieki Długoterminowej Olecko-Kolonia" - przekazali przedstawiciele warmińsko-mazurskiej Solidarności.
Czytaj więcej
Zwolnieni z PKP Cargo pracownicy wygrywają w sądach
17.04.2026 15:05

Komentarzy: 2
Sąd Rejonowy Katowice-Zachód uznał, że zwolnienie przewodniczącego „Solidarności” działającej w katowickiej centrali PKP Cargo Jerzego Pilawskiego było bezzasadne. Na początku tego tygodnia podobne wyroki zapadły w przypadku trzech innych pracowników spółki.
Czytaj więcej
Rondo w Białej Podlaskiej nazwano imieniem bł. ks. Jerzego Popiełuszki
17.04.2026 13:53

Komentarzy: 0
Rondu na skrzyżowaniu Al. Jana Pawła II i ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej nadano imię bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dziś odbyło się oficjalne odsłonięcie tablicy z nazwą ronda. W wydarzeniu wziął udział Bartłomiej Mickiewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
Dobiegło końca IV Forum Młodych NSZZ “Solidarność”
17.04.2026 11:45

Komentarzy: 0
Wygaszanie produkcji, likwidacja miejsc pracy, przenoszenie zakładów z Polski do krajów trzeciego świata, głównie Indii, gdzie koszty pracy są niższe - to rodzi konieczność zawalczenia o nasze miejsca pracy i o naszą przyszłość. Musimy przygotować się na to, że być może przyjdzie nam zmierzyć się z ogromnym kryzysem, który odbije się zarówno na nas, na naszych rodzinach, jak i na kolejnych pokoleniach - stwierdziła Alicja Skowron, przewodnicząca Krajowej Sekcji Młodych NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
"W czwartek Pilica na odwrót!". Młodzi z Solidarności "demonstrowali" w Spale
17.04.2026 06:46

Komentarzy: 0
Przygotowanie manifestacji na wyznaczony temat było elementem gry terenowej, w której uczestniczyli młodzi związkowcy. W tym roku Forum Młodych NSZZ "Solidarność" postawiło na praktyczną formułę szkoleniową tzw. "Szkołę Protestu", która miała pomóc młodym działaczom zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zaplanowania, organizacji i przeprowadzenia działań protestacyjnych.
Czytaj więcej