Zbigniew "Zebe" Kula: 3 Liga: Liderów dwóch

Nie udało się utrzymać pierwszej pozycji w tabeli drużynie z Pawłowic po remisie w Brzegu. Tymczasem na dwóch czołowych pozycjach znalazły się ekipy ze Zdzieszowic i Wrocławia.
/ Pixabay
Tabela podzieliła się po 12 kolejce na dwie połowy. W jej  dolnej  część znalazło się pięć drużyn z coraz większą stratą do reszty stawki. Stal Brzeg jest bez wygranej w siedmiu meczach, a rybnicki ROW zanotował piątą porażkę z rzędu, nie strzelając na dodatek żadnej bramki, a to zdarzyło się rybniczanom po raz pierwszy w tych rozgrywkach. Z jednym zwycięstwem na koncie są rezerwy Zagłębia Lubin, a drużyna ze Starowic do tej pory nie wie jaki jest smak zwycięstwa. Kto wie, za tydzień do Starowic przyjeżdża ROW i wszystko się może wydarzyć.
Niewątpliwie meczem, który w tej kolejce przykuł uwagę mediów i kibiców, było  spotkanie w Rybniku.

Derbowy mecz w Rybniku dostarczył sporo emocji. Licznie zgromadzona publiczność oglądała szybkie, obfitujące w wiele ciekawych zagrań spotkanie. Pierwsza połowa należała do piłkarzy ROW-u, ale ostatecznie na przerwę w dobrych humorach schodzili piłkarze z Chorzowa. W drugiej części spotkania gra stała się bardziej wyrówna. Niewątpliwie wpływ na końcowy  wynik miał niewykorzystany w 26’ rzut karny wykonywany przez kapitana gospodarzy - Janika . Trzy minuty po tym wydarzeniu goście nie zmarnowali swojej szansy i najlepszy na boisku Mariusz Idzik dał prowadzenie niebieskim. Fatalnie przy kontrataku chorzowian zachował się Jary, który „odpuścił” sobie powrót w pole karne, zostawiając  Plizdze zadanie zatrzymania Idzika, co jak się okazało, było fatalne w skutkach. Przy drugiej bramce dla chorzowian chciałoby się napisać: "jak nie ustawiać muru" i tyle o bramkach.
Goście przystąpili do zawodów bez Dawida Smuga, swego  etatowego bramkarza, który pauzował za czerwoną kartkę sprzed tygodnia oraz bez doświadczonego Tomasza Podgórskiego. W ich składzie znalazło się za to aż pięciu piłkarzy do lat 21. Wśród gospodarzy zabrakło Spratka  oraz Trytki.
Goście wytrzymali początkowy napór rybniczan i szczęśliwie udało im się zachować czyste konto, niewątpliwie za sprawą siedemnastoletniego  bramkarza Tomasza Nowaka, rozgrywającego bardzo dobre spotkanie. Kluczowe role odgrywali w ich szeregach Bartolewski, Foszmamńczyk, Paszek i Idzik, który nieustannie zmieniał pozycje, utrudniając zadanie rybnickim defensorom. Nieźle prezentował się też ofensywnie grający Kowalski.

Rybniczanie zagrali w ustawieniu podobnym jak w Zielonej Górze -  z Plizgą w  roli rozgrywającego i z Wodeckim w linii ataku. Krotofil z Warmińskim zostali ustawieni ponownie  jako skrzydłowi. Trudno powiedzieć, że rybniczanie rozegrali słabe spotkanie. Zagrali popranie, ale z biegiem czasu zaczęła się w ich poczynania wkradać coraz bardziej widoczna nerwowość. Świadczyła o tym coraz większa ilość niecelnych podań i nieskoordynowanych  dośrodkowań. Po zejściu z boiska Plizgi było wiadomo, że tego meczu rybniczanie nawet nie zremisują.

Trener Podolak szuka optymalnego ustawienia. Wydaje się, że manewr z Plizgą jako rozgrywającym, ma sens. Podobnie jak ustawienie Jarego w roli defensywnego pomocnika, a Mandrysza jako ofensywnego.
Pozostaje kwestia prawego  bocznego obrońcy, skrzydłowych i napastnika. Największe predyspozycje na pozycji prawego obrońcy ma Krotofil, który z powodzeniem grał na tej pozycji w przeszłości. Skrzydłowi: Wodecki i ktoś z trójki  -  Dzierbicki, Warmiński, Baranskyi. Pozostaje kwestia napastnika. W tym układzie i w obecnej sytuacji kadrowej,  Podolak  praktycznie nie ma alternatywy. Musi postawić na jakiegoś czarnego konia lub odkryć nowe ustawienie drużyny, co dziś wydaje się być czymś określanym jako kostka Rubika. Pozostaje Trytko. Może się przełamie.
Poniżej skrót najważniejszych wydarzeń na boisku:

Źródło: polsport.live
 
ROW Rybnik – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1  Idzik  (rzut karny) 29’
0:2  Idzik  (rzut wolny ) 82’
W  26’  Nowak obronił rzut karny wykonywany przez Janika.
Strzały celne: 3 – 5
Strzały niecelne: 7 – 4
Sytuacje bramkowe: 8 - 3
Rzuty rożne: 10 -6
Zawodnik meczu: Mariusz Idzik
ROW: K. Paszek – Janik (50 Baranskyi), Pacholski, Jakubowski, Szkatuła – Krotofil, Jary, Plizga (68 Polok), Mandrysz, Warmiński (59 Dzierbicki) – Wodecki;
 trener: Michał Podolak.
Ruch: T. Nowak – Kowalski, Kasolik, Kulejewski, Bartolewski – Duchowski (63 Sikora), Foszmańczyk – Winciersz, J. Nowak (77 Dąbrowski), D. Paszek – Idzik;
trener: Łukasz Bereta.
Żółte kartki: Szkatuła – Foszmańczyk.
Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa).
Widzów ok. 1700

12 kolejka III grupy 3 ligi:
Piast Żmigród - Foto-Higiena Gać 0:3
Czajkowski, Jarczak, Gałaszewski
Gwarek Tarnowskie Góry - Rekord Bielsko-Biała 3:0
Jarka 2, Joachim
Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1
Celuch - Hanzel
Ruch Zdzieszowice - LZS Starowice Dolne 2:0
Niemczyk, Damrat
ROW  Rybnik - Ruch Chorzów 0:2
Idzik 2
Polonia Bytom - Lechia Zielona Góra 4:0
Krzemień 2, Lachowski, Fornalczyk
Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 1:1
Białek - Garuch
Śląsk II Wrocław - MKS Kluczbork 1:0
Bargiel
Górnik II Zabrze - Ślęza Wrocław 2:0
Zawada, Kamiński

Aktualna tabela po 12 kolejce spotkań:
1Ruch Zdzieszowice1223 19-14
2Śląsk II Wrocław12 2317-12
3Pniówek Pawłowice122219-12
4Polonia Bytom122019-12
5Foto-Higiena Gać122019-16
6Gwarek Tarnowskie Góry122022-20
7Lechia Zielona Góra121919-26
8Ślęza Wrocław121817-14
9Górnik II Zabrze121725-19
10Miedź II Legnica121722-17
11Ruch Chorzów121718-14
12Rekord Bielsko-Biała121715-19
13MKS Kluczbork121519-19
14Stal Brzeg121113-19
15ROW Rybnik121120-27
16Zagłębie II Lubin121013-15
17Piast Żmigród121015-18
18LZS Starowice Dolne12   4  2-20
 
 

 

POLECANE
Skandal w procesie Romanowskiego. Sąd zrezygnował z losowania i wyznaczył sędziego „ręcznie” z ostatniej chwili
Skandal w procesie Romanowskiego. Sąd zrezygnował z losowania i wyznaczył sędziego „ręcznie”

O decyzji Sądu Okręgowego w Warszawie poinformował na platformie X Bartosz Lewandowski, adwokat Marcina Romanowskiego, byłego sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości.

Polska wystawi rachunek Rosji za II wojnę światową i sowiecką dominację z ostatniej chwili
Polska wystawi rachunek Rosji za II wojnę światową i sowiecką dominację

Polska nigdy nie zrezygnowała z roszczeń wobec Rosji – podkreśla MSZ; poziom kremlowskiej grabieży stara się opisać Instytut Strat Wojennych - informuje w środę „Rzeczpospolita".

„DGP: Urzędy pracy bez pieniędzy z ostatniej chwili
„DGP": Urzędy pracy bez pieniędzy

Samorządy otrzymały informację, ile dostaną na aktywizację zawodową bezrobotnych w 2026 r. Potwierdziły się obawy o drastycznych cięciach w finansowaniu pomocy - informuje w środę "Dziennik Gazeta Prawna".

Larry, nie rób mi tego. Nieoczekiwany finał wizyty na Downing Street gorące
"Larry, nie rób mi tego". Nieoczekiwany finał wizyty na Downing Street

Wizyta prezydenta Karola Nawrockiego w Londynie miała swój nieoczekiwany, ale wyjątkowo medialny moment. Na czerwonym dywanie przed Downing Street pojawił się Larry – legendarny „Chief Mouser” brytyjskiej polityki. Prezydent pochwalił się nową znajomością w sieci, a internet natychmiast zareagował.

Prezydent Nawrocki do Białorusinów: Polska was nie zostawi z ostatniej chwili
Prezydent Nawrocki do Białorusinów: Polska was nie zostawi

Podczas spotkania z liderką białoruskiej opozycji Swiatłaną Cichanouską prezydent Karol Nawrocki złożył jednoznaczną deklarację wsparcia dla białoruskich dążeń niepodległościowych. Zapewnił, że Polska będzie towarzyszyć Białorusinom na ich trudnej drodze do wolności – niezależnie od kosztów i czasu.

Fatalny dla Putina początek roku. A będzie gorzej tylko u nas
Fatalny dla Putina początek roku. A będzie gorzej

Z jednej strony Władimir Putin może być zadowolony, bo otworzył nowy rok mając osiągnięte cele minimum w wojnie z Ukrainą. Rosyjska armia ciągle jest w natarciu i zajmuje kolejne miejscowości, do tego przez niemal rok udało się zwodzić Donalda Trumpa w sprawie rozmów pokojowych – bo Kremlowi zależy na kontynuowaniu wojny.

Sensacyjne znalezisko - jaja dinozaura sprzed 150 mln lat. Czeka nas Jurassic Park? gorące
Sensacyjne znalezisko - jaja dinozaura sprzed 150 mln lat. Czeka nas Jurassic Park?

Na jednym z klifów w zachodniej Portugalii naukowcy natrafili na niezwykłe znalezisko sprzed milionów lat. Odkrycie w pobliżu popularnej plaży może rzucić nowe światło na zachowania dinozaurów i sposób, w jaki chroniły swoje potomstwo.

Putin uderza w Polskę. Rosja przejmuje polską firmę Wiadomości
Putin uderza w Polskę. Rosja przejmuje polską firmę

Rosja przejęła kontrolę nad rosyjskimi oddziałami polsko-amerykańskiej spółki Canpack. Decyzja podpisana przez Władimira Putina wchodzi w życie tuż po świętach, a Kreml nie podał oficjalnego powodu. To kolejny przypadek nacjonalizacji zachodnich firm w odpowiedzi na sankcje po agresji na Ukrainę.

Trump zapowiedział pomoc dla Irańczyków pilne
Trump zapowiedział pomoc dla Irańczyków

Prezydent USA Donald Trump zapowiedział we wtorek pomoc dla demonstrantów w Iranie, zagrzewając do dalszych antyrządowych protestów i „przejmowania instytucji”. Kilka państw europejskich wezwało irańskich ambasadorów, a Komisja Europejska zagroziła wprowadzeniem sankcji.

Skandal wokół wyborów w Polsce 2050. Miała miejsce zewnętrzna ingerencja polityka
Skandal wokół wyborów w Polsce 2050. "Miała miejsce zewnętrzna ingerencja"

Wewnętrzne wybory w partii Polska 2050 Szymona Hołowni zostały przerwane po wykryciu poważnych nieprawidłowości w systemie głosowania. Ugrupowanie informuje o dużym prawdopodobieństwie zewnętrznej ingerencji i zapowiada działania prokuratorskie oraz zaangażowanie Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

REKLAMA

Zbigniew "Zebe" Kula: 3 Liga: Liderów dwóch

Nie udało się utrzymać pierwszej pozycji w tabeli drużynie z Pawłowic po remisie w Brzegu. Tymczasem na dwóch czołowych pozycjach znalazły się ekipy ze Zdzieszowic i Wrocławia.
/ Pixabay
Tabela podzieliła się po 12 kolejce na dwie połowy. W jej  dolnej  część znalazło się pięć drużyn z coraz większą stratą do reszty stawki. Stal Brzeg jest bez wygranej w siedmiu meczach, a rybnicki ROW zanotował piątą porażkę z rzędu, nie strzelając na dodatek żadnej bramki, a to zdarzyło się rybniczanom po raz pierwszy w tych rozgrywkach. Z jednym zwycięstwem na koncie są rezerwy Zagłębia Lubin, a drużyna ze Starowic do tej pory nie wie jaki jest smak zwycięstwa. Kto wie, za tydzień do Starowic przyjeżdża ROW i wszystko się może wydarzyć.
Niewątpliwie meczem, który w tej kolejce przykuł uwagę mediów i kibiców, było  spotkanie w Rybniku.

Derbowy mecz w Rybniku dostarczył sporo emocji. Licznie zgromadzona publiczność oglądała szybkie, obfitujące w wiele ciekawych zagrań spotkanie. Pierwsza połowa należała do piłkarzy ROW-u, ale ostatecznie na przerwę w dobrych humorach schodzili piłkarze z Chorzowa. W drugiej części spotkania gra stała się bardziej wyrówna. Niewątpliwie wpływ na końcowy  wynik miał niewykorzystany w 26’ rzut karny wykonywany przez kapitana gospodarzy - Janika . Trzy minuty po tym wydarzeniu goście nie zmarnowali swojej szansy i najlepszy na boisku Mariusz Idzik dał prowadzenie niebieskim. Fatalnie przy kontrataku chorzowian zachował się Jary, który „odpuścił” sobie powrót w pole karne, zostawiając  Plizdze zadanie zatrzymania Idzika, co jak się okazało, było fatalne w skutkach. Przy drugiej bramce dla chorzowian chciałoby się napisać: "jak nie ustawiać muru" i tyle o bramkach.
Goście przystąpili do zawodów bez Dawida Smuga, swego  etatowego bramkarza, który pauzował za czerwoną kartkę sprzed tygodnia oraz bez doświadczonego Tomasza Podgórskiego. W ich składzie znalazło się za to aż pięciu piłkarzy do lat 21. Wśród gospodarzy zabrakło Spratka  oraz Trytki.
Goście wytrzymali początkowy napór rybniczan i szczęśliwie udało im się zachować czyste konto, niewątpliwie za sprawą siedemnastoletniego  bramkarza Tomasza Nowaka, rozgrywającego bardzo dobre spotkanie. Kluczowe role odgrywali w ich szeregach Bartolewski, Foszmamńczyk, Paszek i Idzik, który nieustannie zmieniał pozycje, utrudniając zadanie rybnickim defensorom. Nieźle prezentował się też ofensywnie grający Kowalski.

Rybniczanie zagrali w ustawieniu podobnym jak w Zielonej Górze -  z Plizgą w  roli rozgrywającego i z Wodeckim w linii ataku. Krotofil z Warmińskim zostali ustawieni ponownie  jako skrzydłowi. Trudno powiedzieć, że rybniczanie rozegrali słabe spotkanie. Zagrali popranie, ale z biegiem czasu zaczęła się w ich poczynania wkradać coraz bardziej widoczna nerwowość. Świadczyła o tym coraz większa ilość niecelnych podań i nieskoordynowanych  dośrodkowań. Po zejściu z boiska Plizgi było wiadomo, że tego meczu rybniczanie nawet nie zremisują.

Trener Podolak szuka optymalnego ustawienia. Wydaje się, że manewr z Plizgą jako rozgrywającym, ma sens. Podobnie jak ustawienie Jarego w roli defensywnego pomocnika, a Mandrysza jako ofensywnego.
Pozostaje kwestia prawego  bocznego obrońcy, skrzydłowych i napastnika. Największe predyspozycje na pozycji prawego obrońcy ma Krotofil, który z powodzeniem grał na tej pozycji w przeszłości. Skrzydłowi: Wodecki i ktoś z trójki  -  Dzierbicki, Warmiński, Baranskyi. Pozostaje kwestia napastnika. W tym układzie i w obecnej sytuacji kadrowej,  Podolak  praktycznie nie ma alternatywy. Musi postawić na jakiegoś czarnego konia lub odkryć nowe ustawienie drużyny, co dziś wydaje się być czymś określanym jako kostka Rubika. Pozostaje Trytko. Może się przełamie.
Poniżej skrót najważniejszych wydarzeń na boisku:

Źródło: polsport.live
 
ROW Rybnik – Ruch Chorzów 0:2 (0:1)
0:1  Idzik  (rzut karny) 29’
0:2  Idzik  (rzut wolny ) 82’
W  26’  Nowak obronił rzut karny wykonywany przez Janika.
Strzały celne: 3 – 5
Strzały niecelne: 7 – 4
Sytuacje bramkowe: 8 - 3
Rzuty rożne: 10 -6
Zawodnik meczu: Mariusz Idzik
ROW: K. Paszek – Janik (50 Baranskyi), Pacholski, Jakubowski, Szkatuła – Krotofil, Jary, Plizga (68 Polok), Mandrysz, Warmiński (59 Dzierbicki) – Wodecki;
 trener: Michał Podolak.
Ruch: T. Nowak – Kowalski, Kasolik, Kulejewski, Bartolewski – Duchowski (63 Sikora), Foszmańczyk – Winciersz, J. Nowak (77 Dąbrowski), D. Paszek – Idzik;
trener: Łukasz Bereta.
Żółte kartki: Szkatuła – Foszmańczyk.
Sędziował: Robert Kowalczyk (Częstochowa).
Widzów ok. 1700

12 kolejka III grupy 3 ligi:
Piast Żmigród - Foto-Higiena Gać 0:3
Czajkowski, Jarczak, Gałaszewski
Gwarek Tarnowskie Góry - Rekord Bielsko-Biała 3:0
Jarka 2, Joachim
Stal Brzeg - Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1
Celuch - Hanzel
Ruch Zdzieszowice - LZS Starowice Dolne 2:0
Niemczyk, Damrat
ROW  Rybnik - Ruch Chorzów 0:2
Idzik 2
Polonia Bytom - Lechia Zielona Góra 4:0
Krzemień 2, Lachowski, Fornalczyk
Zagłębie II Lubin - Miedź II Legnica 1:1
Białek - Garuch
Śląsk II Wrocław - MKS Kluczbork 1:0
Bargiel
Górnik II Zabrze - Ślęza Wrocław 2:0
Zawada, Kamiński

Aktualna tabela po 12 kolejce spotkań:
1Ruch Zdzieszowice1223 19-14
2Śląsk II Wrocław12 2317-12
3Pniówek Pawłowice122219-12
4Polonia Bytom122019-12
5Foto-Higiena Gać122019-16
6Gwarek Tarnowskie Góry122022-20
7Lechia Zielona Góra121919-26
8Ślęza Wrocław121817-14
9Górnik II Zabrze121725-19
10Miedź II Legnica121722-17
11Ruch Chorzów121718-14
12Rekord Bielsko-Biała121715-19
13MKS Kluczbork121519-19
14Stal Brzeg121113-19
15ROW Rybnik121120-27
16Zagłębie II Lubin121013-15
17Piast Żmigród121015-18
18LZS Starowice Dolne12   4  2-20
 
 


 

Polecane