Trzaskowski po "parodii" mszy na Paradzie: "Tolerancja to kwestia elementarnego szacunku do innych"

Podczas tegorocznej Parady Równości miała miejsce godzac w uczucia religijne katolików "parodia" Mszy św. dokonana przez "biskupa" "Zjednoczonego Ekumenicznego Kościoła Katolickiego" i działacza LGBT Szymona Niemca z udziałem "ministranta" z durszlakiem na głowie. Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Rytel-Andrianik w specjalnym oświadczeniu uznał wydarzenie za mające cechy bluźnierstwa.
- Tolerancja to nie kwestia tego, czy jesteśmy prawicowi czy lewicowi, konserwatywni czy liberalni. To kwestia praw człowieka i elementarnego szacunku do innych. O tym jest Parada Równości i dlatego objąłem ją patronatem. #WarszawaDlaWszystkich
- pisze po wszystkim prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski
Czy ma na myśli również tych spośród uczestników, którzy czekają aż "wymrą stare ku.wy głosujące na PiS"?
cyk

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 10.06.2019 21:11
Komentarze
Trzaskowski z najwyższą pensją. Radni KO przegłosowali podwyżkę z wyrównaniem od lipca
20.11.2025 17:53

Komentarzy: 0
Podczas gdy radni zwracają uwagę na brak środków na podwyżki dla pracowników miejskich jednostek, Warszawa zdecydowała o przyznaniu Rafałowi Trzaskowskiemu najwyższego możliwego wynagrodzenia – łącznie ponad 23 tys. zł brutto miesięcznie.
Czytaj więcej
Zdecydowany lider sympatii Polaków. Tusk i Trzaskowski daleko w tyle
10.11.2025 15:18

Komentarzy: 0
Wyniki tego badania mogą zaskoczyć wielu obserwatorów sceny politycznej. Najbardziej lubianym politykiem w Polsce został Karol Nawrocki – i to z przewagą, której nie osiągnął żaden inny lider. Nawet Donald Tusk i Rafał Trzaskowski razem nie zdołali go dogonić.
Czytaj więcej
Karol Gac: Konkurs Chopinowski przy hałasie koparki, czyli - Warszawa Trzaskowskiego
06.11.2025 14:05

Komentarzy: 0
Warszawa zaspała na własny festiwal – mimo że cały świat patrzył na Konkurs Chopinowski, stolica nie potrafiła pokazać, że jest jego gospodarzem. Zamiast dumy i blasku – błoto, remonty i zawstydzający brak przygotowania.
Czytaj więcej
TVP realizowała kampanię Trzaskowskiego za rażąco niskie kwoty? Ujawniono dokumenty
30.10.2025 12:11

Komentarzy: 0
Portal Niezależna.pl ujawnił dokumenty, z których wynika, że Telewizja Polska w likwidacji współpracowała z komitetem Rafała Trzaskowskiego podczas kampanii prezydenckiej. Jak podano, stacja udostępniała komitetowi materiały wideo za symboliczne kwoty – zaledwie 2 tysiące złotych netto za wydarzenie. Umowa miała obowiązywać przez całą kampanię, od lutego do końca maja 2025 roku.
Czytaj więcej
Trzaskowski jednak nie pójdzie w Marszu Niepodległości. Przypominamy, co mówił podczas kampanii prezydenckiej
29.10.2025 14:39

Komentarzy: 0
Tuż przed drugą turą wyborów prezydenckich Rafał Trzaskowski zadeklarował, że weźmie udział w Marszu Niepodległości. Teraz jednak, w rozmowie z Polsat News, prezydent Warszawy przyznał, że nie zamierza iść w marszu 11 listopada. Zamiast tego zaprasza na koncert niepodległościowy.
Czytaj więcej