Polskie Radio zakończyło współpracę z Katolicką Agencją Informacyjną
Jako przyczynę zakończenia współpracy z KAI, Polskie Radio wskazuje konieczność "likwidacji zbędnych wydatków".
Likwidujemy wszystkie zbędne wydatki. Dokonaliśmy głębokiej analizy współpracy z KAI i wynika z niej, że możemy zrezygnować z treści przekazywanych przez Agencję bez straty merytorycznej zawartości przygotowywanych przez Polskie Radio audycji i serwisów
– przekazało w oświadczeniu Polskie Radio.
- Czytaj również: Tak Polacy oceniają spełnianie obietnic przez rząd Tuska [SONDAŻ]
- Czytaj także: Silny wstrząs w kopalni w Polkowicach. Poszkodowanych trzech górników
Skandal wokół siłowego przejęcia mediów publicznych
Tuż po przejęciu władzy przez rząd Donalda Tuska wybuchł potężny skandal, gdy nowa władza bezprawnie i siłowo przejęła media publiczne. Do budynku TVP na Woronicza „przedstawiciele rządu” weszli razem z osiłkami i z pominięciem prawa i procedur. Podobna sytuacja trwa w budynku TVP na placu Powstańców w Warszawie i w siedzibie TVP.
Siłowe przejęcie mediów publicznych skrytykowała nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka, a także niektóre media dotychczas jednoznacznie wspierające „demokratyczną opozycję” w Polsce.
Sądy rejestrowe nie uznały ani „nowych władz” mediów publicznych, ani ich „likwidatorów”.

![Droga S7 całkowicie zablokowana. „Stoimy od godzin, nie mamy jedzenia ani picia” [WIDEO]](https://www.tysol.pl/imgcache/360x250/c/uploads/news/151858/17671318321c632a78bc631809737a0b.jpg)


