Jakie kosmetyki japońskie wybrać? TOP 10 praktycznych wskazówek

Japońskie produkty do pielęgnacji twarzy i ciała (te do makijażu również) słyną na całym świecie z niebywale wysokiej jakości
 Jakie kosmetyki japońskie wybrać? TOP 10 praktycznych wskazówek

Mocno promowana już od paru lat pielęgnacja koreańska jest naprawdę skuteczna i przynosi wymierne korzyści. Podobnie jest w przypadku kosmetyków prosto z Japonii, które opracowane są tak, by skóra wyglądała wiecznie pięknie i młodo. W azjatyckich formułach nic nie jest kwestią przypadku.

Japońskie produkty do pielęgnacji twarzy i ciała (te do makijażu również) słyną na całym świecie z niebywale wysokiej jakości. Ich receptury są unikalne i często chronione patentami. Najlepsze kosmetyki bazują przede wszystkim na szeregu składników roślinnych, choć zdarzają się równie kultowe formuły laboratoryjne, których główną siłą napędową są innowacje technologiczne.

Które japońskie marki są najbardziej znane w Europie? Przede wszystkim Shiseido, ale też Sensai, Hada Labo, KOSE czy Kaminomoto (wszystkie dostępne w drogerii online MAKEUP). Czym wyróżniają się proponowane przez nie preparaty? Podpowiadamy.

Najlepsze kosmetyki z Japonii – TOP 10 wskazówek, na co zwrócić uwagę

  1. Skład

Jak ze wszystkim i tu bywa różnie, ale w ogólnym założeniu produkty z dalekiej Azji mają dosyć krótkie i w miarę naturalne składy, wśród których królują m.in.: bambus, żeń-szeń, zielona herbata, algi morskie, kiełki ryżu i ekstrakt z kwiatów wiśni.

Japończycy nie przepadają też za parabenami czy sztucznymi substancjami zapachowymi. Kosmetyk nie ma wyglądać, a być skuteczny, dlatego Europejki nie powinny dziwić się, gdy kupiony preparat ma przeciętny kolor albo zupełnie niczym nie pachnie.

  1. Wysokie stężenie substancji czynnych

Charakterystyczna dla japońskich kosmetyków jest wysoka koncentracja składników aktywnych. W związku z tym wiele formuł pielęgnacyjnych występuje pod postacią esencji, którą stosuje się – w zależności od podejścia – zamiennie do serum i kremu lub jako ich uzupełnienie.

  1. Brak podatności na krótkotrwałe trendy kosmetyczne

Japończycy cenią to, co działa. Ich najlepsze kosmetyki nie są tworzone w oparciu o modę na dany składnik, a w nawiązaniu do wieloletniej wiedzy i tradycji. Nie oznacza to, że stronią od innowacji, ale traktują je raczej jako miły dodatek, a nie główny atut.

  1. Minimalizm

Nie jest to regułą, ale większość produktów z Japonii ma dosyć minimalistyczny design, co odzwierciedla zamiłowanie tamtejszej kultury do prostoty. Poniekąd ma to swój rodowód w japońskiej filozofii wabi-sabi, która znalazła odzwierciedlenie w trendach. Jej główne założenia to życie w zgodzie z naturą, pełne pokory, z ograniczonymi potrzebami i szacunkiem do upływającego czasu i przemijającego piękna. I właśnie takie są kosmetyki japońskie – nie potrzeba ich wiele, nie muszą być niezwykle oryginalne, nie obiecują efektów niemożliwych do osiągnięcia.

  1. Filtry UV

Bez tego Japonki nie wychodzą z domu. Wszystkie najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy zawierają filtry przeciwsłoneczne. Oprócz tego, że czynnik SPF chroni skórę przed uszkodzeniem i fotostarzeniem, to zapobiega również nadmiernej opaleniźnie. W końcu w Japonii najbardziej ceniona jest porcelanowa cera.

  1. Wieloetapowe rytuały

Podczas gdy Europejki dosyć często traktują codzienną pielęgnację jako obowiązek do odhaczenia i poświęcają na nią minimalną ilość czasu, Japonki czynią z niej wielostopniowy i rozbudowany rytuał, na który składają się: oczyszczenie twarzy, peeling, tonizacja oraz odżywienie i nawilżenie.

  1. Mycie twarzy bez pocierania

Skin first – kondycja skóry jest dla Azjatek najważniejsza. Dlatego też nigdy jej nadmiernie nie pocierają ani nie rozciągają. Najlepsze kosmetyki oczyszczające zachwycają pomysłowością, np. Shiseido Perfect Whip to krem, który ubija się z wodą do formy gęstej piany, która sama przyciąga nieczystości niczym micele – wystarczy zanurzyć w niej twarz.

  1. Przywrócenie prawidłowego pH

To m.in. Japończycy wypromowali toniki i tonery. Najlepsze kosmetyki tego typu nie tylko przywracają skórze prawidłowy odczyn, lecz także silnie pielęgnują cerę.

  1. Regularny masaż

W trakcie aplikacji kosmetyków Azjatki wykonują liftingujący masaż połączony z jogą twarzy. To pomaga usprawnić mikrokrążenie, rozpromienia skórę i poprawia owal twarzy.

  1. Cena

Kosmetyki japońskie nie należą do najtańszych. Można założyć, że za produkt do pielęgnacji zapłacimy średnio kilkaset złotych. Nie jest to mało, ale to wydatek, który zwraca się w jakości i pięknym wyglądzie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Straż Graniczna ostrzega: niepokojące doniesienia z polsko-białoruskiej granicy gorące
Straż Graniczna ostrzega: niepokojące doniesienia z polsko-białoruskiej granicy

Zrzeszająca byłych pracowników białoruskich struktur siłowych inicjatywa BYPOL, powołując się na swoje źródła, podała w czwartek, że białoruskie służby planują w najbliższym czasie sforsowanie granicy białorusko-polskiej przez grupę liczącą 700-800 migrantów. Przekazała w komunikatorze Telegram, że migranci są zwożeni w okolice granicy z Mińska nocą samochodami osobowymi przez pracowników OMON-u, czyli policyjnych sił specjalnych. Pytany o te doniesienia rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Granicznej mjr SG Andrzej Juźwiak przyznał, że do formacji docierają różne sygnały, "w tym o możliwości grupowania większej liczby cudzoziemców przy granicy przez służby białoruskie". "Obecnie nie obserwujemy takiego zjawiska, uważnie monitorujemy granicę i będziemy reagować adekwatnie do sytuacji" - poinformował. Inicjatywa BYPOL przekazała, że imigranci są dzieleni na grupy po 25-30 osób, a każda grupa ma swojego "lidera", który kontaktuje się ze strażą graniczną i OMON-em. Według opozycjonistów były przypadki, gdy pracownicy OMON-u w cywilnym ubraniu brali udział wraz z imigrantami w starciach ze strażnikami granicznymi sąsiedniego kraju. BYPOL podała, że pracownicy OMON-u przechodzą dwu- lub trzytygodniowe szkolenia na poligonie pod kierownictwem najemników tzw. grupy Wagnera. Po przejściu szkoleń są kierowani do rejonu smorgońskiego, przy granicy z Litwą, gdzie wraz ze strażą patrolują granicę. Inicjatywa nie wykluczyła, że po publikacji tych informacji miejsce planowanego sforsowania granicy może zostać zmienione.

Gwiazdor Realu Madryt kontuzjowany. Ominie go finał Ligi Mistrzów gorące
Gwiazdor Realu Madryt kontuzjowany. Ominie go finał Ligi Mistrzów

Real Madryt poinformował, że reprezentant Francji Aurelien Tchouameni odniósł kontuzję lewej stopy. Obecnie wiele wskazuje na to, że zawodnik z tego powodu nie zagra w finale Ligi Mistrzów przeciwko Borussi Dortmund.

Prezes Kaczyński odpowiada na oskarżenia premiera Tuska polityka
Prezes Kaczyński odpowiada na oskarżenia premiera Tuska

– Donald Tusk w tej chwili próbuje odwracać kota ogonem; jest mnóstwo dowodów, które pokazują, że agenda rosyjska jest tutaj z całą konsekwencją realizowana – powiedział w czwartek dziennikarzom w Sejmie prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Tusk oskarżył PiS o bycie płatnym pachołkiem Rosji. Mamy mocną odpowiedź tylko u nas
Tusk oskarżył PiS o bycie płatnym pachołkiem Rosji. Mamy mocną odpowiedź

– To niesłychana bezczelność. Facet, który likwidował komisję ds. wpływów rosyjskich, dzisiaj będzie nas o uleganie wpływom rosyjskim oskarżał. To jest po prostu coś absolutnie żenującego, okropnego, ohydnego. Brak mi słów na to, że ten człowiek może być aż tak bezczelny – powiedział poseł PiS Piotr Kaleta w rozmowie z Tysol.pl, odpowiadając na oskarżenia premiera Donalda Tuska.

Porozumienie StopKorkom: Weźmiemy udział w proteście Solidarności tylko u nas
Porozumienie StopKorkom: Weźmiemy udział w proteście Solidarności

– Oczywiście, że zamierzamy wziąć udział w jutrzejszym proteście. Braliśmy już udział w poprzednich protestach, ponieważ zgodnie z rozsądkiem i logiką uważamy, że jest to w interesie nas wszystkich – przekazał Paweł Skwierawski z inicjatywy mieszkańców StopKorkom.

Prof. Zbigniew Krysiak komentuje groźby wobec „S”: Po przemoc sięgają przegrani tylko u nas
Prof. Zbigniew Krysiak komentuje groźby wobec „S”: Po przemoc sięgają przegrani

– Po przemoc i pogróżki sięgają osoby, które wiedzą, że już przegrały – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, kandydat na eurodeputowanego z regionu Lubelszczyzny (lista PiS), komentując pogróżki, jakie nadesłano na skrzynki e-mailowe Solidarności.

Sejm zdecydował ws. minister klimatu z ostatniej chwili
Sejm zdecydował ws. minister klimatu

Sejm odrzucił w czwartek wniosek posłów PiS o wotum nieufności dla minister klimatu Pauliny Hennig-Kloski. Według wnioskodawców efektem działań minister miały być podwyżki cen energii dla odbiorców.

Mecenas od „trumny na kółkach” wrócił do wykonywania zawodu z ostatniej chwili
Mecenas od „trumny na kółkach” wrócił do wykonywania zawodu

Mecenas Paweł Kozanecki z Łodzi znów figuruje w rejestrze adwokatów jako „wykonujący zawód” – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

„Zobaczcie, jak wiceminister ucieka!” Tak Kołodziejczak został przywitany przez rolników z ostatniej chwili
„Zobaczcie, jak wiceminister ucieka!” Tak Kołodziejczak został przywitany przez rolników

– My nie boimy się rozmawiać. Zobaczcie, jak wiceminister ucieka od rolników! Tchórz! Hańba! Zdrajca wsi! – krzyczeli rolnicy po tym, jak wiceminister rolnictwa Michał Kołodziejczak nie chciał z nimi rozmawiać.

Prof. Zbigniew Krysiak: Korporacje mają rządzić niewolnikami Wiadomości
Prof. Zbigniew Krysiak: Korporacje mają rządzić niewolnikami

"Władze i korporacje mają być tymi, którzy mają czerpać profity, manipulować czy rządzić resztą - taką w pewnym sensie grupą niewolników, chociaż posiadających pewne możliwości konsumowania, mieszkania, pracy, nawet gwarantowanej płacy. To przypomina trochę opowieść Orwella "Folwark zwierzęcy", gdzie te siły władzy i korporacji mają na swoim poziomie układ solidarny, natomiast reszta niby uzyskuje też jakieś pozorny dobrobyt, ale jest sprowadzona do podrzędnej roli. Czyli w efekcie idzie to w kierunku wytworzenia układu kastowego, co jest nie przypadkiem, a wynikiem planu Spinellego" - mówi w wywiadzie dla "Schuman Optics Magazine" prof. Zbigniew Krysiak, ekonomista, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Myśli Schumana.

REKLAMA

Jakie kosmetyki japońskie wybrać? TOP 10 praktycznych wskazówek

Japońskie produkty do pielęgnacji twarzy i ciała (te do makijażu również) słyną na całym świecie z niebywale wysokiej jakości
 Jakie kosmetyki japońskie wybrać? TOP 10 praktycznych wskazówek

Mocno promowana już od paru lat pielęgnacja koreańska jest naprawdę skuteczna i przynosi wymierne korzyści. Podobnie jest w przypadku kosmetyków prosto z Japonii, które opracowane są tak, by skóra wyglądała wiecznie pięknie i młodo. W azjatyckich formułach nic nie jest kwestią przypadku.

Japońskie produkty do pielęgnacji twarzy i ciała (te do makijażu również) słyną na całym świecie z niebywale wysokiej jakości. Ich receptury są unikalne i często chronione patentami. Najlepsze kosmetyki bazują przede wszystkim na szeregu składników roślinnych, choć zdarzają się równie kultowe formuły laboratoryjne, których główną siłą napędową są innowacje technologiczne.

Które japońskie marki są najbardziej znane w Europie? Przede wszystkim Shiseido, ale też Sensai, Hada Labo, KOSE czy Kaminomoto (wszystkie dostępne w drogerii online MAKEUP). Czym wyróżniają się proponowane przez nie preparaty? Podpowiadamy.

Najlepsze kosmetyki z Japonii – TOP 10 wskazówek, na co zwrócić uwagę

  1. Skład

Jak ze wszystkim i tu bywa różnie, ale w ogólnym założeniu produkty z dalekiej Azji mają dosyć krótkie i w miarę naturalne składy, wśród których królują m.in.: bambus, żeń-szeń, zielona herbata, algi morskie, kiełki ryżu i ekstrakt z kwiatów wiśni.

Japończycy nie przepadają też za parabenami czy sztucznymi substancjami zapachowymi. Kosmetyk nie ma wyglądać, a być skuteczny, dlatego Europejki nie powinny dziwić się, gdy kupiony preparat ma przeciętny kolor albo zupełnie niczym nie pachnie.

  1. Wysokie stężenie substancji czynnych

Charakterystyczna dla japońskich kosmetyków jest wysoka koncentracja składników aktywnych. W związku z tym wiele formuł pielęgnacyjnych występuje pod postacią esencji, którą stosuje się – w zależności od podejścia – zamiennie do serum i kremu lub jako ich uzupełnienie.

  1. Brak podatności na krótkotrwałe trendy kosmetyczne

Japończycy cenią to, co działa. Ich najlepsze kosmetyki nie są tworzone w oparciu o modę na dany składnik, a w nawiązaniu do wieloletniej wiedzy i tradycji. Nie oznacza to, że stronią od innowacji, ale traktują je raczej jako miły dodatek, a nie główny atut.

  1. Minimalizm

Nie jest to regułą, ale większość produktów z Japonii ma dosyć minimalistyczny design, co odzwierciedla zamiłowanie tamtejszej kultury do prostoty. Poniekąd ma to swój rodowód w japońskiej filozofii wabi-sabi, która znalazła odzwierciedlenie w trendach. Jej główne założenia to życie w zgodzie z naturą, pełne pokory, z ograniczonymi potrzebami i szacunkiem do upływającego czasu i przemijającego piękna. I właśnie takie są kosmetyki japońskie – nie potrzeba ich wiele, nie muszą być niezwykle oryginalne, nie obiecują efektów niemożliwych do osiągnięcia.

  1. Filtry UV

Bez tego Japonki nie wychodzą z domu. Wszystkie najlepsze kosmetyki do pielęgnacji twarzy zawierają filtry przeciwsłoneczne. Oprócz tego, że czynnik SPF chroni skórę przed uszkodzeniem i fotostarzeniem, to zapobiega również nadmiernej opaleniźnie. W końcu w Japonii najbardziej ceniona jest porcelanowa cera.

  1. Wieloetapowe rytuały

Podczas gdy Europejki dosyć często traktują codzienną pielęgnację jako obowiązek do odhaczenia i poświęcają na nią minimalną ilość czasu, Japonki czynią z niej wielostopniowy i rozbudowany rytuał, na który składają się: oczyszczenie twarzy, peeling, tonizacja oraz odżywienie i nawilżenie.

  1. Mycie twarzy bez pocierania

Skin first – kondycja skóry jest dla Azjatek najważniejsza. Dlatego też nigdy jej nadmiernie nie pocierają ani nie rozciągają. Najlepsze kosmetyki oczyszczające zachwycają pomysłowością, np. Shiseido Perfect Whip to krem, który ubija się z wodą do formy gęstej piany, która sama przyciąga nieczystości niczym micele – wystarczy zanurzyć w niej twarz.

  1. Przywrócenie prawidłowego pH

To m.in. Japończycy wypromowali toniki i tonery. Najlepsze kosmetyki tego typu nie tylko przywracają skórze prawidłowy odczyn, lecz także silnie pielęgnują cerę.

  1. Regularny masaż

W trakcie aplikacji kosmetyków Azjatki wykonują liftingujący masaż połączony z jogą twarzy. To pomaga usprawnić mikrokrążenie, rozpromienia skórę i poprawia owal twarzy.

  1. Cena

Kosmetyki japońskie nie należą do najtańszych. Można założyć, że za produkt do pielęgnacji zapłacimy średnio kilkaset złotych. Nie jest to mało, ale to wydatek, który zwraca się w jakości i pięknym wyglądzie.



Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

Polecane
Emerytury
Stażowe