Szukaj
Konto

W Wieruszowie już po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych

9. Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych
Źródło: Krajowy Sekretariat Transportowców NSZZ "S"
W ubiegły weekend w Wieruszowie już po raz dziewiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych organizowane przez Krajowy Sekretariat Transportowców NSZZ "Solidarność".

Dziewiąta edycja zawodów odbyła się 14 czerwca, tradycyjnie na bocznicy kolejowej Woodeco w Wieruszowie. Zawody były połączone z rodzinnym piknikiem.

Tradycyjną regułę: "IX Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych uważam za otwarte" wypowiedział Zdzisław Jasiński przewodniczący Krajowego Sekretariatu Transportowców NSZZ "Solidarność" i przekazał "władzę" dyżurnemu ruchu stacji "Dymanie" Markowi Nowickiemu, a nadzór nad zawodami sędziom zawodów: Krzyszofowi Żurawce, Rafałowi Chrobotowi, Adamowi Czapajowi, pod przewodnictwem Barbary Miszczuk.

Rywalizacja

Rywalizowało 29 drużyn. Dziesięć wystawiły panie: Wykolejone (Tarnowskie Góry), Wojowniczki (Ostrów Wlkp.), Solidariuszki (Warszawa), Kwiatki (Wrocław), ESSA (Wieruszów), Dziewczyny z Sasiedztwa (Głogów), Ślązaczki (Sosnowiec), Piękne i Młode (Łódź), Ślicznotki (Wrocław). Dziewiętnaście skompletowali panowie: Drezynersi (Poznań), Atrakcyjni (Warszawa), ZRK DOM (Poznań), Mitorowcy (Łódź), ICE "S" Gdynia, Halibuty Gdynia, Baniorze (Tarnowskie Góry), Bastek Team (Wieruszów), Zerwany Kołowrotek (Wrocław), Duchy z puszczy (Białystok), Liz Team (Wieruszów), Solidarni SKM (Gdynia), Napędzani Fasolą (Wieruszów), PR (Wrocław), Kangur Gym (Wieruszów), Hanysy z Altrajchu (Sosnowiec), Legniczanie, Cargo (Poznań), MitorowcyII (Łódź).

Zwycięzcy

W finale pań Kwiatki (Beata Mikielska, Ewelina Olszewska, Justyna Dużyńska, Dorota Mrowicka) pokonały Wojowniczki. Wśród panów Bastek Team (Sebastian Szul, Michał Tarańczuk, Bartłomiej Rybczak, Tomasz Niełacny) wyprzedził Kangur Gym, tym samym zdobyli Mistrzostwo trzeci raz z rzędu. Na najniższym stopniu podium stanęły Dziewczyny z Sąsiedztwa i Duchy z Puszczy.

W drugiej konkurencji sportowej, rzucie klockiem hamulcowym, wyniki były następujące: panie -Renata Markowska 5,60m., Katarzyna Michnik 5,50 m. Kinga Więckowska 5,30 m. (Tarnowskie Góry) panowie - Sebastian Michnik 8,95m. (Wieluń) Tomasz Strączkowski 8.60m.(Białystok), Paweł Gacuta 7.95m.
Jeździło się szybko, rzucało daleko, bawiło dobrze, bo o dobre samopoczucie dbała także kuchnia: szefowa Jolanta Gola z zespołem Dorota Domagała, Elżbieta Wójciak, Kamila Chrobot, Ilona Żurawka, Roman Łojek i Krzysztof Szeplik.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz vouchery na pobyt weekendowy w wybranym ośrodku CS Natura Tour. Wszyscy uczestnicy wieruszowskiej zabawy otrzymali pamiątkowe medale i upominki od partnerów wydarzenia, wśród nich: PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.,PKP Intercity S.A., PGE Energetyka Kolejowa, Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, ZRK DOM Poznań, SKM Gdynia, PKP Informatyka, KST NSZZ "Solidarność".

Atrakcje

Ścigać nie mogli się wszyscy, ale bawić tak. A było w czym wybierać. Przejażdżki oferowały pojazdy szynowe z wagonikami. Kusiła strefa kulinarna. Dzieciaki mogły korzystać ze strefy "dmuchańców", Łódzka Kolej Aglomeracyjna oferowała jazdę w symulatorze maszynisty i konkursy z nagrodami z zakresu wiedzy kolejowej. Smakowała wata cukrowa i lody oraz orzeźwiająca lemoniada. Kropkę nad "i" postawili artyści kabaretu OTTO.

Dużą atrakcją wieruszowskiego spotkania na torach były przejazdy pociągami na trasie Kępno - Wieruszów - Czastary. Zapraszały Koleje Śląskie i Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Część uczestników dojechała nimi do Wieruszowa z Łodzi i Katowic. Wróciła też. No cóż jeszcze tylko… styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj….i będą drezyny!

Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych

Organizacja Mistrzostw Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu imprez organizowanych przez Solidarność Kolejową. Impreza ma na celu popularyzację kolejowych drezyn, aktywny sposób na życie, integrację środowiska kolejowego oraz popularyzację zawodów w wyścigach drezyn wśród mieszkańców, a także zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo na terenach kolejowych poprzez promocję kampanii "Bezpieczny przejazd".

Komentarzy: 0
Data publikacji: 20.06.2025 13:22
Źródło: Krajowy Sekretariat Transportowców NSZZ "S"