„Oświetl dzieciaka” – Śląsko-Dąbrowska Sekcja Młodych dba o bezpieczeństwo przedszkolaków

Akcja została przeprowadzona na terenie przedszkola Miejskiego nr 45 w Bytomiu. W trakcie wizyty każde dziecko dostało odblaskowego misia z logiem Regionu Śląsko-Dąbrowskiej i balonik z logiem Solidarności. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, jaką rolę w bezpieczeństwie odgrywają odblaski, dlaczego i gdzie należy je nosić. Dzieci poznały również samo słowo "solidarność". Na pytanie o to, co ono oznacza, przedszkolaki odpowiadały, że to "pomaganie", z czym nie sposób się nie zgodzić.
- Bardzo cieszę się z zainteresowania naszą akcję, która z jednej strony zwiększa wiedzę dzieci z zakresu bezpieczeństwa, a z drugiej jest pierwszym kontaktem z Solidarnością, który może zaprocentować w przyszłości. Takie akcje to wielka frajda również dla nas!
- mówi Krzysztof Adamek, organizator akcji, przewodniczący Sekcji Młodych Regionu Śląsko-Dąbrowskiego.










Komentarze
Odszedł Marek Smyk. Przewodniczący Budziak: Był jedną z ikon naszego regionu
Solidarność pamięta. W Płocku obchodzono 50. rocznicę Czerwca ’76
„Nowa ustawa otwiera okno możliwości”. Muzealna Solidarność o potrzebie ponadzakładowego układu zbiorowego pracy

Szczecin. Zaostrza się spór w Agryfie
W Wieruszowie już po raz dziesiąty odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Drezyn Ręcznych



