Gorzowscy członkowie Solidarności nagrodzeni

Podczas uroczystej gali, która odbyła się 21 listopada 2019 r. w zielonogórskiej „Palmiarni”, podsumowano wybrane projekty prewencyjne i promocyjne realizowane przez Okręgowy Inspektorat Pracy. Wyłoniono laureatów konkursów „Pracodawca - organizator pracy bezpiecznej”, „Buduj bezpiecznie” i najaktywniejszego społecznego inspektora pracy. Za podjęte działania zmierzające do poprawy poziomu bezpieczeństwa pracy wręczono „Dyplomy Państwowej Inspekcji Pracy” oraz świadectwa ukończenia programu prewencyjnego.
Przybyłych gości powitał Jerzy Łaboński, okręgowy inspektor pracy. W trakcie wystąpienia odczytał list Wiesława Łyszczka, Głównego Inspektora Pracy. W skierowanym do uczestników spotkania liście, szef Państwowej Inspekcji Pracy podkreślił znaczenie realizowanych działań prewencyjno-promocyjnych. Zebrani goście obejrzeli film nt. utworzenia, kształtowania się i działalności inspekcji pracy w Polsce.
Konkurs na najaktywniejszego społecznego inspektora pracy wygrał Jerzy Brąglewicz, zakładowy społeczny inspektor pracy w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie. Drugie miejsce zajął Dariusz Baranowski, zakładowy społeczny inspektor pracy w Victaulic Polska Sp. z o.o. w Drezdenku.
Następnie wręczono nagrody "Laur bezpieczeństwa", przyznawane przez Lubuski Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP za aktywną działalność w organizowaniu bezpiecznych i higienicznych miejsc pracy. Wśród zaproszonych gości, w gali uczestniczyli: Waldemar Rusakiewicz - przewodniczący ZR gorzowskiej Solidarności, Bogusław Motowidełko - przewodniczący ZR zielonogórskiej Solidarności, Zenon Bambrowicz - prezes Lubuskiej Izby Budownictwa, Jan Kotowski - prezes Oddziału OSPS BHP.
mk
Konkurs na najaktywniejszego społecznego inspektora pracy wygrał Jerzy Brąglewicz, zakładowy społeczny inspektor pracy w PGE Energia Ciepła S.A. Oddział Elektrociepłownia w Gorzowie. Drugie miejsce zajął Dariusz Baranowski, zakładowy społeczny inspektor pracy w Victaulic Polska Sp. z o.o. w Drezdenku.
Następnie wręczono nagrody "Laur bezpieczeństwa", przyznawane przez Lubuski Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP za aktywną działalność w organizowaniu bezpiecznych i higienicznych miejsc pracy. Wśród zaproszonych gości, w gali uczestniczyli: Waldemar Rusakiewicz - przewodniczący ZR gorzowskiej Solidarności, Bogusław Motowidełko - przewodniczący ZR zielonogórskiej Solidarności, Zenon Bambrowicz - prezes Lubuskiej Izby Budownictwa, Jan Kotowski - prezes Oddziału OSPS BHP.

mk

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 26.11.2019 12:35
Komentarze
Polski gen wolności. Debata w historycznej Sali BHP nt. protestu w Radomiu w 1976 roku
23.06.2026 21:10

Komentarzy: 0
W przeddzień 50. rocznicy protestów robotniczych w Radomiu, Ursusie i Płocku, w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej odbyła się debata poświęcona przyczynom i skutkom tamtego antykomunistycznego zrywu. W dyskusji wzięli udział historycy z Instytutu Pamięci Narodowej dr Piotr Abryszeński oraz prof. Mirosław Szumiło. Gościem specjalnym był Jan Rejczak, uczestnik wydarzeń w czerwcu 1976 roku. Moderatorem dyskusji był dr Adam Chmielecki, dyrektor operacyjny Fundacji Promocji Solidarności.
Czytaj więcej
Pracownicy IOW Service wybrali Solidarność
23.06.2026 11:40
"To wielki moment". Podpisano list intencyjny ws. utworzenia Wielkopolskich Zakładów Pancernych Hipolita Cegielskiego
23.06.2026 10:39

Komentarzy: 0
W poniedziałek w Poznaniu podpisano list intencyjny ws. utworzenia Wielkopolskich Zakładów Pancernych Hipolita Cegielskiego. Pod koniec 2027 r. ma powstać nowy podmiot z połączenia poznańskich Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych oraz zakładów Hipolita Cegielskiego.
Czytaj więcej
"Solidarność przybyła, aby Ci podziękować". Pożegnano Henryka Nakoniecznego
22.06.2026 14:08
Odszedł Marek Smyk. Przewodniczący Budziak: Był jedną z ikon naszego regionu
22.06.2026 09:37


