23. Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Co musisz wiedzieć:
-
Kolejarze już po raz 23. pielgrzymowali do Krakowa-Łagiewnik, gdzie znajduje się Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
-
"Zachęcaj dusze, z którymi się stykasz, do ufności w nieskończone miłosierdzie Moje. O, jak bardzo kocham dusze, które mi zupełnie zaufały - wszystko im uczynię" - mówił Pan Jezus Świętej Faustynie Kowalskiej.
-
Na tegorocznej pielgrzymce poświęcono odrestaurowany sztandar z 1899 roku, powitano nowego diecezjalnego duszpasterza oraz nagrodzono medalami zasłużonych działaczy.
Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy
W tym roku kolejarzom przyświecało hasło "Miłosierdzie Boże nadzieją zbawienia". Pod takim tytułem zorganizowana została także w Bazylice Bożego Miłosierdzia konferencja, na której przemawiał ks. Ryszard Marciniak, moderator Katolickiego Stowarzyszenia KP.
Uroczystości rozpoczęły się jednak tradycyjnie od rozważań Drogi Krzyżowej na Błoniach wokół Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.
W Pielgrzymce uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz państwowych, samorządowych, prezesi spółek, dyrektorzy, kolejarze wraz z rodzinami, związkowcy wraz z przewodniczącym małopolskiej Solidarności Tomaszem Zaborowskim.
Mszę Świętą dla kolejarzy odprawił metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski, któremu towarzyszyli duszpasterze kolejarzy z całego kraju. W trakcie Eucharystii dokonano odnowienia aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Wierni odmówili też modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.
"Kolejarze zawierzyli Bożemu Miłosierdziu swoje osobiste troski, sprawy zawodowe i przyszłość całego polskiego kolejnictwa, szczególnie w obliczu trudnej sytuacji spółki PKP Cargo. Wyrazili wdzięczność Arcybiskupowi za odważne głoszenie Ewangelii oraz zapewnili o modlitwie w jego intencji" - czytamy na stronie małopolskiej "S".

Złote Medale dla działaczy
Środowisko kolejarskie będzie otaczać modlitwą także nowego diecezjalnego duszpasterza ks. Łukasza Michalczewskiego, którego powitali na tegorocznej pielgrzymce. Wspólna modlitwa w Łagiewnikach była także okazją do ponownego poświęcenia odrestaurowanego, najstarszego w Krakowie sztandaru kolejarzy - został on ufundowany przez Cech Kolejarzy w Krakowie w 1899 roku.
Tego dnia miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Trzech zasłużonych działaczy: Stanisław Nawara, Kazimierz Mazur i Józef Dąbrowski zostało uhonorowanych Złotym Medalem Ojca Świętego Jana Pawła II za zasługi dla archidiecezji krakowskiej.
- Wyłączenia prądu w Pomorskiem. Ważny komunikat dla mieszkańców
- Zełenski o Polakach: "W razie ataku nie uratują ludzi". Kosiniak-Kamysz odpowiada
- Hennig-Kloska: Park Narodowy Dolnej Odry powstanie nawet mimo weta prezydenta
- Skandal z listem Trumpa do polskiego prezydenta. MSZ nie ma sobie nic do zarzucenia
- Komunikat dla mieszkańców województwa świętokrzyskiego
- Ważny komunikat dla mieszkańców Krakowa
- "Było to żenujące". Burza po programie TVN
- Niemieckie media po spotkaniu Nawrocki-Merz: "Ignorowanie kwestii reparacji jest lekkomyślne"
Komentarze
Za nami XXIII Forum Prawników Związkowych NSZZ „Solidarność”

„U Jędrusia” zawiązała się Solidarność
Rozpoczęły się obrady Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność". Uczczono minutą ciszy pamięć Śp. Henryka Nakoniecznego

Związkowcy z Solidarności wyruszają do Włoch. Chcą zdobyć Mont Blanc

„Są miejsca, z których nie wraca się takim samym”. II pielgrzymka nauczycieli do obozu Ravensbrück


