Żakowski u Lisa o J. Kaczyńskim: „kieszonkowy de Gaulle”, „degeneracja demokracji”
28.12.2020 21:00

Komentarzy: 0
Udostępnij:
W debacie dla Newsweek’a i Onet’u którą poprowadził Tomasz Lis, redaktor Jacek Żakowski przedstawił kasandryczną wizję w której Polska przestaje być demokracją a Jarosław Kaczyński jest rodzimą wersją Charles de Gaulle’a.
Co mówił publicysta w trakcie debaty? Jacek Żakowski: "ja myślę to nie jest rok przełomu. To początek. Jesteśmy na początku bardzo groźnego procesu (…) Drugi fatalny proces, degenerowania się demokracji, mówię o Polsce zwłaszcza. Jesteśmy kluczowym negatywnym przykładem na świecie (…) Nie będziecie myśleli o społeczeństwie to będziecie mieli Kaczyńskiego (…) Wśród tych kilku nielicznych bandytów (…) Mamy kieszonkowego de Gaulle’a, który nie upadnie, bo jest okrągły i będzie się toczył. Nasz de Gaulle tak jak tamten, nie zauważył, jak się zmienił świat" - mówił w wywiadzie z Tomaszem Lisem.
brus
Komentarzy: 0
Data publikacji: 28.12.2020 21:00
Źródło: onet.pl, Newsweek
Nie żyje Barbara Skrzypek. Była przesłuchiwana w sprawie „dwóch wież”
15.03.2025 20:49

Komentarzy: 0
Jak poinformowała Telewizja Republika, w wieku 66 lat zmarła Barbara Skrzypek, wieloletnia współpracowniczka Jarosława Kaczyńskiego. Przez trzy dekady była związana z Prawem i Sprawiedliwością, pełniąc funkcję szefowej kancelarii i dyrektor biura prezydialnego partii. Była również pełnomocniczką Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego.
Czytaj więcej
Lubelskie: Kolejne ogniska wścieklizny
08.11.2024 16:08
Nowe stanowiska w PiS. Jarosław Kaczyński zdecydował
18.10.2024 21:36

Komentarzy: 0
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powołał w piątek europosła Jacka Ozdobę oraz wicedyrektora klubu PiS Mateusza Kurzejewskiego na wicerzeczników Prawa i Sprawiedliwości. Decyzja jest konsekwencją połączenia ugrupowania z Suwerenną Polską - powiedział PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek.
Czytaj więcej
Śmierć polskiego żołnierza. Prezes PiS zabrał głos
07.06.2024 16:05

Komentarzy: 0
Prezes PiS Jarosław Kaczyński złożył znicz przed Wojskowym Instytutem Medycznym, w którym w czwartek zmarł żołnierz ugodzony nożem na granicy polsko-białoruskiej. Obecne rządy w sensie moralnym są odpowiedzialne za tą śmierć - oświadczył.
Czytaj więcej
Kaczyński: Tusk prężył muskuły, a został ograny jak dziecko
02.06.2024 17:58

Komentarzy: 0
Musimy mieć w Parlamencie Europejskim taką reprezentację, która będzie twardo walczyła przeciwko temu, by pakt migracyjny, który już został uchwalony, po prostu nie wszedł w życie - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński na spotkaniu wyborczym w Klwatce Królewskiej (Mazowieckie).
Czytaj więcej

