Szukaj
Konto

Zachodniopomorskie: Uchwała KO o „polityce migracyjnej” przyjęta bez dyskusji

Zdjęcie ilustracyjne - imigranci na hiszpańskiej wyspie El Hierro
Źródło: fot. PAP/EPA/GELMERT FINOL
Uchwała, w której mowa o „polityce migracyjnej” na wniosek Koalicji Obywatelskiej została przyjęta bez dyskusji podczas sesji zachodniopomorskiego sejmiku.

Chodzi o rezolucję polskich oraz niemieckich przedstawicieli parlamentów regionalnych z basenu Morza Bałtyckiego. W rezolucji czytamy m.in. o "przyspieszeniu prac nad wspólną europejską polityką migracyjną i azylową w celu zarządzania kryzysem uchodźczym".

Rezolucję podpisało w Niemczech trzech marszałków z Polski, a także przedstawiciele parlamentów krajowych Szlezwiku-Holsztyna, Meklemburgii-Pomorza Przedniego oraz Hamburga.

CZYTAJ TAKŻE: Nie żyje 21-letni żołnierz. Nieoficjalnie: postrzelony przez myśliwego

"Czego boi się Platforma Obywatelska?"

- Po cichutku i tylnymi drzwiami Platforma Obywatelska, poprzez akceptację samorządów, chce nam wpuścić do Polski nachodźców. I gdyby nie moja dzisiejsza zdecydowana reakcja, projekt uchwały przeszedłby niezauważenie - podkreśla radna Małgorzata Jacyna-Witt.

W rozmowie z Radiem Szczecin szef klubu KO radny Wojciech Dorżynkiewicz wytłumaczył, dlaczego uchwałę przyjęto bez wcześniejszej dyskusji. - Każdy z nas dostał tę rezolucję, każdy chyba posiada umiejętność czytania, więc nie wiem, czy istnieje potrzeba odczytania całego tekstu - stwierdził.

CZYTAJ TAKŻE: Nieoficjalnie: Władze Parlamentu Europejskiego chcą przyspieszyć głosowanie ws. zmian traktatów

- Czego boi się Platforma Obywatelska? Dlaczego boi się dyskusji i migrantach? - pyta przewodniczący klubu PiS radny Rafał Niburski. Jego zdaniem rezolucja popiera "przyjmowanie nielegalnych imigrantów zarobkowych w nasze granice".

Komentarzy: 0
Data publikacji: 16.11.2023 17:18
Źródło: Radio Szczecin / X (Twitter)