Wracają protesty nauczycieli. Szef ZNP zapowiada regularne manifestacje

Szef Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz zapowiedział, że protesty nauczycieli będą odbywać się w nowej formie. Tym razem będą to comiesięczne manifestacje w różnych miastach Polski.
- To wyraz naszej dezaprobaty wobec polityki edukacyjnej rządu - stwierdził Broniarz.
Szef ZNP zaznaczył, że cykliczne manifestacje będą odbywać się zawsze ósmego dnia każdego miesiąca. Pierwszy z zapowiadanych protestów odbędzie się 8 listopada w Krakowie.
Zdaniem Broniarza nauczyciele nie są zadowoleni z finansów przeznaczonych na edukację i z retoryki, która temu towarzyszy. Uważa, że cały spór podgrzewa sam minister edukacji Dariusz Piontkowski, który mówi o "ogromnych podwyżkach" dla nauczycieli.
Broniarz poinformował, że protest włoski trwający w niektórych szkołach będzie kontynuowany. - Będzie zależał od indywidualnej optyki każdego nauczyciela, a jednocześnie mam nadzieję, że będzie się rozwijał - mówił szef ZNP.
Przypomnijmy, że ostatnia akcja strajkowa nauczycieli odbyła się w kwietniu 2019 roku i trwała 20 dni, po czym została zawieszona. Według danych ZNP do strajku przystąpiło blisko 2/3 wszystkich placówek publicznych.
Źródło: money.pl
kpa
Szef ZNP zaznaczył, że cykliczne manifestacje będą odbywać się zawsze ósmego dnia każdego miesiąca. Pierwszy z zapowiadanych protestów odbędzie się 8 listopada w Krakowie.
Zdaniem Broniarza nauczyciele nie są zadowoleni z finansów przeznaczonych na edukację i z retoryki, która temu towarzyszy. Uważa, że cały spór podgrzewa sam minister edukacji Dariusz Piontkowski, który mówi o "ogromnych podwyżkach" dla nauczycieli.
Broniarz poinformował, że protest włoski trwający w niektórych szkołach będzie kontynuowany. - Będzie zależał od indywidualnej optyki każdego nauczyciela, a jednocześnie mam nadzieję, że będzie się rozwijał - mówił szef ZNP.
Przypomnijmy, że ostatnia akcja strajkowa nauczycieli odbyła się w kwietniu 2019 roku i trwała 20 dni, po czym została zawieszona. Według danych ZNP do strajku przystąpiło blisko 2/3 wszystkich placówek publicznych.
Źródło: money.pl
kpa

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 03.11.2019 13:50
Komentarze
Polscy kierowcy ciężarówek, którzy utknęli na Bałkanach, apelują o pomoc. Polskie instytucje milczą
29.01.2026 19:01

Komentarzy: 0
W wyniku protestów przewoźników w Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze setki polskich ciężarówek utknęły na granicach tych państw z Unią Europejską. Kierowcy stoją na mrozie od poniedziałku i pozostają bez realnego wsparcia ze strony polskich instytucji.
Czytaj więcej
Solidarność ogłasza pogotowie strajkowe w PG Silesia!
29.01.2026 12:24
Solidarność uczci 45. rocznicę strajku na Podbeskidziu
12.01.2026 10:28
"Najdłuższy protest przeciwko stanowi wojennemu". 44 lata temu zakończył się podziemny strajk w kopalni "Piast"
28.12.2025 10:06
"Odciąć im tlen". Fala odrażającego hejtu wobec górników strajkujących w kopalni "Silesia"
22.12.2025 20:44

Komentarzy: 0
W poniedziałek – tuż przed Wigilią – górnicy z Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia postanowili po zakończonej zmianie nie wyjeżdżać na powierzchnię kopalni i rozpoczęli akcję protestacyjną. W komentarzach do relacji z protestów w sieci pojawiło się wiele skandalicznych komentarzy.
Czytaj więcej


