W Berlinie protestują przeciwko policji na basenach. „Nie ma miejsca na rasizm”
23.07.2023 19:53

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Przed kąpieliskiem Prinzenbad w Berlinie-Kreuzbergu odbyła się w niedzielę demonstracja przeciwko zwiększonej obecności policji na odkrytych basenach. Rzecznik policji powiedział stacji rbb, że wzięło w niej udział około 130 osób. Na jednym z plakatów widniał napis: "Basen dla wszystkich - nie ma miejsca na rasizm".
Do protestu wezwała antyrasistowska grupa Migrantifa, krytykująca nowe zasady obowiązujące na otwartych basenach, wprowadzone po powtarzających się aktach przemocy.
Starcia na berlińskich basenach
Nowe środki to między innymi mobilne posterunki policji przed basenami, na których dochodzi do starć, a także obowiązkowe we wszystkich obiektach okazywanie dowodu tożsamości. Zamiast tych środków Migrantifa domaga się większych inwestycji w oferty socjalne.
Wielu komentatorów w Niemczech wskazuje, że to głównie młodzi mężczyźni pochodzący z krajów islamskich powodują obecnie problemy na basenach.
CZYTAJ TAKŻE: Niebezpieczny pożar odpadów pod Zieloną Górą. Pojawiły się nowe informacje
CZYTAJ TAKŻE: Tuskowi śmierdzą śmieci. "Sprowadzane masowo za Pana rządów Panie Tusk"
kpa ,
PAP
Komentarzy: 0
Data publikacji: 23.07.2023 19:53
Źródło: PAP
Jechał hulajnogą po S8. Tłumaczenie 28-latka zaskakuje
18.03.2026 20:13
Alarmujące dane. Coraz więcej uczniów w Niemczech doświadcza mobbingu
18.03.2026 17:44

Komentarzy: 0
Coraz więcej młodych ludzi w Niemczech zmaga się z problemami psychicznymi – wynika z najnowszego badania. Po okresie poprawy po pandemii sytuacja znów zaczyna się pogarszać. Badanie zostało przeprowadzone w 2025 roku wśród około 1500 uczniów oraz ich rodziców.
Czytaj więcej
Media: Niepokojące maile do szkół w całej Polsce. Służby badają rosyjski trop
18.03.2026 14:37
Opluł ołtarz i cisnął krzyżem. Policja opublikowała szokujące nagranie
18.03.2026 09:27
USA otworzyły archiwa z pełnymi kartotekami członków NSDAP
17.03.2026 21:43



