Szukaj
Konto

TikTok cenzuruje wykład prof. Bralczyka. Słowo „murzynka” mową nienawiści?

19.09.2022 20:15
prof. Jerzy Bralczyk
Źródło: fot. YouTube
Komentarzy: 0
„Radość była przedwczesna. TikTok znów zablokował wykład prof. Jerzego Bralczyka za użycie w nim słowa «murzyn». Choć Pan Profesor tłumaczy w nim, że słowo to nie miało kiedyś pejoratywnego znaczenia, a wykład ma formę pięknie akademicką. Nie ogarniam tego świata” – pisze na Twitterze dr Maciej Kawecki.

- Polityczna poprawność, jak bardzo jest dyskutowana i jak często dzieli ludzi. Feminatywy. No oczywiście, że tak! Kiedyś się mówiło: "Polacy!". I wszyscy wiedzieli, to razem. A teraz się mówi "Polki i Polacy". Od razu się dzieli… tu Polki, a tu Polacy. No, może trzeba by jakieś trzecie słowo wymyślić, przeciwko któremu kobiety by nie protestowały? Ale tylko "polactwo" mi przychodzi do głowy, a to chyba niedobre jest - mówił prof. Jerzy Bralczyk podczas wykładu pt. "Harmonia" na Festiwalu Bomba Megabitowa 2022.

Jak informował kilka dni temu szef Instytutu Lema dr Maciej Kawecki, opublikowany na platformie TikTok film z Bralczykiem został zablokowany z powodu "mowy nienawiści". Później udało się go odblokować, ale okazuje się, że jedynie na kilkanaście godzin.

ZOBACZ WIDEO: "Polityczna poprawność dzieli ludzi". Profesor Bralczyk ostro o feminatywach

"Radość była przedwczesna"

W poniedziałek naukowiec poinformował, że TikTok ponownie zablokował wykład.

"A jednak radość była przedwczesna. TikTok znów zablokował wykład prof. Jerzego Bralczyka za użycie w nim słowa "murzyn". Choć Pan Profesor tłumaczy w nim, że słowo to nie miało kiedyś pejoratywnego znaczenia a wykład ma formę pięknie akademicką. Nie ogarniam tego świata [pisownia oryginalna - przyp. red.]" - napisał na Twitterze dr Kawecki.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.09.2022 20:15
Źródło: Twitter