R. Czarnecki: Żałuję, że komisarz Bieńkowska przyłożyła rękę do tego fatalnego budżetu
09.04.2019 14:57

Komentarzy: 0
Udostępnij:
„Komisja Europejska z panią komisarz Elżbietą Bieńkowską, która Polskę formalnie reprezentuje, przedstawiła dramatycznie zły projekt budżetu unijnego na lata od 2021 do 2027 r. Polski rząd rozpoczął negocjacje, zawarł kilka celowych koalicji i sojuszy, m.in. z Francją” – powiedział w poranku „Siódma 9” Ryszard Czarnecki, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
- zakończył europoseł PiS."Przewodniczący Jean-Claude Juncker chciał, żeby negocjacje zakończyć przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Okazało się to kompletnie niemożliwe. Podobnie jak to było przed siedmioma laty, negocjacje zakończą się zapewne parę miesięcy przed rozpoczęciem siedmioletniego, nowego okresu budżetowego unijnego, a więc zapewne jesienią przyszłego roku. Jestem przekonany, że to, co polski rząd wywalczy, będzie dużo lepsze niż to, co jest w tej chwili na stole i żałuję bardzo, że pani komisarz Bieńkowska przyłożyła rękę do tego fatalnego budżetu"

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 09.04.2019 14:57
Niepokojące słowa na temat stanu zdrowia Mariusza Kamińskiego
14.01.2024 12:15
Samolot Lufthansy musiał awaryjnie lądować. Na pokładzie znany polityk PiS
28.09.2023 20:23
Ryszard Czarnecki: Licznik geopolityczny bije na naszą korzyść
19.09.2023 17:00

Komentarzy: 0
– Akces Grecji do tego projektu pokazuje, że nasz region potrafi nie tylko się organizować, ale także przyciągać jak magnes. Dołączyły do nas Ateny, a dwa kolejne kraje – Mołdawia i Ukraina – zyskały status członków stowarzyszonych. To też pokazuje, że Polska, inwestując najpierw w budowanie relacji, a następnie także formalnych struktur regionalnych, jest skuteczna w roli lidera naszego regionu. Licznik geopolityczny bije na naszą korzyść – mówi eurodeputowany Ryszard Czarnecki w rozmowie z Agnieszką Żurek.
Czytaj więcej
Czarnecki mocno o Von der Leyen: Jestem rozczarowany tym, jak sprawuje swoją funkcję. To bardzo słaba kadencja
09.09.2023 09:50

Komentarzy: 0
Orędzie o stanie UE to przykład megalomanii Komisji Europejskie i jej szefowej Ursuli Von der Leyen. Nie spodziewam się po nim konkretów. Mimo, ze poparłem Von der Leyen w głosowaniu na stanowisko szefowej KE, jestem rozczarowany tym, jak sprawuje swoją funkcję. To bardzo słaba kadencja - mówi PAP europoseł Ryszard Czarnecki (PiS).
Czytaj więcej
Ryszard Czarnecki: Oddałem do Parlamentu Europejskiego 100 tysięcy euro
09.03.2023 19:58


