Szukaj
Konto

Pożar w zakładach Polimery Police Grupy Azoty

pilne
Źródło: grafika własna
Komentarzy: 0
W piątek rano w zakładach Polimery Police Grupy Azoty doszło do rozszczelnienia instalacji z propanem, co spowodowało pożar. Grupy Azoty informuje, że sytuacja została szybko opanowana, nikt z pracowników nie odniósł obrażeń.

Rozszczelnienie instalacji na terenie zakładów Polimery Police nastąpiło w piątek około godz. 6.30. Na miejsce przybyła zakładowa straż pożarna oraz cztery jednostki PSP. Rzeczniczka Grupy Azoty Monika Darnobyt w komunikacie dla mediów poinformowała o "awaryjnym zatrzymaniu instalacji PDH".

Rozszczelnienie instalacji

W trakcie odstawiania instalacji doszło do rozszczelnienia gorących połączeń kołnierzowych na wlotach do reaktorów instalacji PDH i zapalenia się węglowodorów. Co kluczowe, pożar po krótkiej chwili został ugaszony

- poinformowała Darnobyt.

Przekazała, że "nie odnotowano zniszczeń, które uniemożliwią ponowne uruchomienie instalacji". Podkreśliła, że podczas zdarzenia żaden z pracowników nie odniósł obrażeń. Komenda Wojewódzka PSP poinformowała, że 25 pracowników ewakuowało się przed przyjazdem służb.

Instalacja PDH służy do przeprowadzenia procesu katalitycznego odwodornienia propanu, w ramach którego produkowany jest propylen.

Po usunięciu węglowodorów z pętli reaktorowej połączenia kołnierzowe zostaną doszczelnione, a instalacja uruchomiona ponownie

- poinformowała rzeczniczka Grupy Azoty.

Polimery Police - Grupa Azoty Polyolefins to nowo wybudowany kompleks petrochemiczny, który ma produkować rocznie ponad 400 tys. ton propylenu i niemal 450 tys. ton polipropylenu.

Jest to największa w ostatnich latach inwestycja (ok. 7mld zł) w polskim przemyśle chemicznym.

CZYTAJ TAKŻE: Niepokojące doniesienia z granicy. Straż Graniczna wydała komunikat

CZYTAJ TAKŻE: Pałac Buckingham. Pilne informacje w sprawie Kate Middleton

Komentarzy: 0
Data publikacji: 19.07.2024 13:35
Źródło: PAP