Szukaj
Konto

Poczta Polska wydała pilny komunikat

05.08.2025 18:54
Poczta Polska wydała pilny komunikat
Źródło: fot. tysol.pl
Komentarzy: 0
Oszuści podszywają się pod Pocztex, wysyłając fałszywe SMS-y z linkiem wyłudzającym dane osobowe – ostrzega Poczta Polska.
Co musisz wiedzieć
  • Trwa kampania phishingowa podszywająca się pod Pocztex.
  • Oszuści rozsyłają fałszywe SMS-y o niedostarczonej przesyłce.
  • Link w wiadomości prowadzi do spreparowanej strony wyłudzającej dane.
  • Domeny ataku są już na liście ostrzeżeń CERT Polska.

 

Poczta Polska ostrzega: Oszuści wyłudzają dane

CERT Poczta Polska informuje o trwającej kampanii phishingowej wymierzonej w klientów Poczty Polskiej. Oszuści wysyłają wiadomości SMS na losowe numery telefonów, w których informują o rzekomo niedostarczonej przesyłce.

Na czym polega kampania?

Fałszywy SMS o niedostarczonej przesyłce

Adresaci otrzymują SMS-y podpisane jako Pocztex - usługa kurierska Poczty Polskiej. W treści znajduje się sugestia, że paczka nie mogła zostać doręczona.

Niebezpieczny link

W wiadomości umieszczono link prowadzący do spreparowanej strony phishingowej do złudzenia przypominającej oficjalny serwis Pocztex. Celem ataku jest wyłudzenie danych osobowych użytkownika.

Lista ostrzeżeń CERT Polska

Wszystkie wykryte domeny zostały dodane do listy ostrzeżeń CERT Polska, co ułatwia ich blokowanie przez oprogramowanie zabezpieczające.

Spółka apeluje o rozwagę i przypomina, że Pocztex nigdy nie prosi o podanie danych osobowych poprzez link z wiadomości SMS.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 05.08.2025 18:54
Źródło: Poczta Polska