PiS stawia na młodych? Podjęto ważną decyzję

Komitet Polityczny PiS zatwierdził pełnomocników wojewódzkich, w tym pełnomocnika dla miasta stołecznego Warszawy. Przed nami ważny czas i niezwykle istotne wybory samorządowe oraz europejskie, do których chcemy się jak najlepiej przygotować. Nie bez znaczenia jest struktura partii, stąd takie decyzje
- przekazał w poniedziałek rzecznik partii Rafał Bochenek.
CZYTAJ TAKŻE: Prokuratura podjęła decyzję ws. prezesa PiS
PiS stawia na młodych?
Wśród nowych szefów okręgów jest duża grupa 30- i 40-latków.
W województwie zachodniopomorskim szefem okręgu został nowy szef MSWiA Paweł Szefernaker, w woj. pomorskim rzecznik rządu Piotr Müller, w woj. świętokrzyskim była wiceminister sportu Anna Krupka. Do tego grona można też zaliczyć byłego ministra w KPRM Łukasza Schreibera, który pokieruje pracami partii w woj. kujawsko-pomorskim, wojewodę śląskiego Jarosława Wieczorka (zajmie się strukturami na Śląsku) oraz wojewodę warmińsko-mazurskiego Artura Chojeckiego (będzie odpowiadał za warmińsko-mazurskie).
Szefami okręgów zostali też politycy "starej gwardii". Strukturami na Dolnym Śląsku pokieruje b. marszałek Sejmu Elżbieta Witek, Lubelszczyźnie - b. szef MEiN Przemysław Czarnek, w Lubuskiem - Marek Ast, Łódzkiem - Robert Telus, Małopolsce - Andrzej Adamczyk, Mazowszu - Marek Suski, Wielkopolsce - Zbigniew Hoffmann, Podlasiu - Jacek Sasin.
Strukturami podkarpackimi będzie rządzić poseł Ewa Leniart, zaś warszawskimi była wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska. Partia nie zdecydowała na razie, kto pokieruje strukturami opolskimi.

Komentarze
Michał Drewnicki: Jestem gotowy do walki o prezydenturę w Krakowie

PiS w górę. Tusk ma problem [NOWY SONDAŻ]

Politycy PiS ws. Kierwińskiego: Złożymy wniosek o wotum nieufności

„Uczciwy rachunek za prąd”. Czarnek zapowiada projekt ustawy

Złe wiadomości dla Mateusza Morawieckiego. Polaków zapytano, czy zagłosowaliby na jego partię
