Szukaj
Konto

Pamiętacie „Nową Solidarność” Trzaskowskiego? Dziennikarz postanowił mu o niej przypomnieć [WIDEO]

21.09.2022 15:11
Rafał Trzaskowski
Źródło: fot. PAP / Marcin Obara
Komentarzy: 0
Co z tym związkiem zawodowym „Nowa Solidarność”? To działa czy nie? – pytał na antenie Wirtualnej Polski prezydenta Warszawy dziennikarz Michał Wróblewski.

- Po wyborach prezydenckich założył pan "Ruch Wspólna Polska" i powołał związek zawodowy "Nowa Solidarność". Czy te inicjatywy istnieją? - brzmiało jedno z pytań zadanych Rafałowi Trzaskowskiemu przez dziennikarza WP Michała Wróblewskiego.

CZYTAJ TAKŻE: Czołowy rosyjski naukowiec zajmujący się lotnictwem zginął w tajemniczych okolicznościach

Jak stwierdził prezydent Warszawy "Ruch Wspólna Polska" został przekształcony w ruch samorządowy "Tak dla Polski". - Postanowiliśmy skonsolidować wszystkie te inicjatywy samorządowe, bo było ich kilka i cały czas działamy - powiedział Trzaskowski.

Co z "Nową Solidarnością"?

- A co z tym związkiem zawodowym? To działa czy nie? - nie odpuszczał dziennikarz. - Nie - odparł krótko Trzaskowski i powrócił do sprawy powołania m.in. ruchów samorządowych czy Campusu Polska Przyszłości.

Rzeczywiście, jeśli chodzi o związek zawodowy, ta inicjatywa jest w tej chwili planowana, jeżeli chodzi o kwestie techniczne. Zobaczymy czy z nią wystartujemy. Z tych trzech obiecywanych inicjatyw, dwie zostały zainicjowane i bardzo dobrze się mają

- przyznał polityk PO.

"Po wyborach w 2020 roku Rafał Trzaskowski zapowiedział powołanie związku zawodowego «Nowa Solidarność». Dziś prezydent Warszawy przyznaje, że inicjatywa ta nie istnieje" - pisze dziennikarz Michał Wróblewski i publikuje nagranie.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 21.09.2022 15:11
Źródło: wp.pl