„Nie będzie przegranych”. Erdogan złoży propozycję Putinowi?
07.08.2023 13:07

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jak informuje turecki portal Hurriyet, Władimir Putin uda się wkrótce do Turcji, by rozmawiać z prezydentem Erdoganem. Doniesienia te potwierdził również doradca Kremla ds. międzynarodowych Jurij Uszakow. Nie jest jeszcze znany dokładny termin spotkania polityków. Mają oni rozmawiać m.in. o umowie zbożowej. Media podają również, że Putin ma usłyszeć od swojego rozmówcy ważną propozycję dotyczącą zawieszenia wojny na Ukrainie.
W minioną środę Władimir Putin i Recep Tayyip Erdogan rozmawiali ze sobą telefonicznie. W czasie konwersacji mieli porozumieć się odnośnie do ewentualnego spotkania. Z decyzją tą zwlekano do zakończenia kampanii wyborczej w Turcji.
Spotkanie Erdogana z Putinem
Jak podaje Hurriyet, przywódcy już pod koniec sierpnia będą rozmawiać o kwestiach dotyczących wojny na Ukrainie, a także o przywróceniu umowy zbożowej i stosunkach między Turcją, Azerbejdżanem oraz Armenią. Administracja tureckiego prezydenta przekazała, że w czasie spotkania Putin ma również usłyszeć propozycję dotyczącą rozwiązania konfliktu na Ukrainie.
- Powtórzy tezę, że w wojnie nie będzie zwycięzców, a w procesie pokojowym nie będzie przegranych - informuje źródło rosyjskiej agencji.
az ,
kor.
Komentarzy: 0
Data publikacji: 07.08.2023 13:07
Źródło: DoRzeczy / Interia.pl
KE chce sprawdzić faktyczny stan ropociągu „Przyjaźń”
12.03.2026 15:11

Komentarzy: 0
Komisja Europejska zaproponowała wysłanie misji na Ukrainę, która miałaby sprawdzić stan ropociągu „Przyjaźń”. Rurociąg miał zostać uszkodzony podczas rosyjskiego ataku, co doprowadziło do wstrzymania tranzytu rosyjskiej ropy na Węgry i Słowację. W sprawę zaangażowały się także Budapeszt i Bratysława, które wysłały własną delegację.
Czytaj więcej
„Plan B” dla Ukrainy? Niech Zełenski sięgnie po pieniądze oligarchów
12.03.2026 13:56
Zełenski: Orban jest jak Putin, tylko nie wysyła dronów i wojsk na Ukrainę
12.03.2026 10:16
Zełenski wzywa Europę, aby opracowała „plan B” finansowania Ukrainy
11.03.2026 21:22
Węgierski parlament odrzucił członkostwo Ukrainy w UE
10.03.2026 20:30

Komentarzy: 0
''Węgierskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło uchwałę odrzucającą członkostwo Ukrainy w UE, dalsze finansowanie wojny i wysiłki na rzecz przekształcenia Unii Europejskiej w sojusz wojskowy. Ustawa została przyjęta 142 głosami za, przy 28 głosach przeciw i 4 wstrzymujących się'' – poinformował na platformie X Zoltan Kovacs, rzecznik prasowy premiera Viktora Orbana.
Czytaj więcej


