Mamy kolejny medal! Wspaniały występ Piotra Liska

Piotr Lisek zdobył srebrny medal w skoku o tyczce podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Stambule.
Reprezentant Polski zajął drugie miejsce ex aequo z Grekiem Emanuilem Karalisem. Triumfował Norweg Sondre Guttormsen.
Wspaniały występ Piotra Liska
Lisek za pierwszym podejściem uporał się z wysokością 5,40 i 5,60. Następnie nie zaliczył 5,70, ale później uzyskał 5,80. Identyczny rezultat miał Karalis. Guttormsen też zakończył konkurs na 5,80, ale miał mniej zrzutek od Greka i Polaka.
30-letni Lisek wywalczył piąty medal halowych ME, w tym drugi srebrny. W 2017 roku triumfował w Belgradzie. W 2019 roku w Glasgow był drugi, a w Pradze (2015) i Toruniu (2021) zajął trzecie miejsce.
🥈 𝐌𝐄𝐃𝐀𝐋 ❗️#Istanbul2023:
— PZLA (@PZLANews) March 5, 2023
skok o tyczce
=2 Piotr Lisek 5.80@PKN_ORLEN pic.twitter.com/TMG0f6L8DW
PAP,
az
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 05.03.2023 20:20
Źródło: PAP
Komentarze
Barcelona znalazła następcę Lewandowskiego? Transfer jest możliwy
06.06.2026 15:29
Poważne problemy zdrowotne Mai Chwalińskiej
06.06.2026 10:27

Komentarzy: 0
Maja Chwalińska w sobotę po raz pierwszy wystąpi w finale wielkoszlemowym. Od godz. 15 powalczy o triumf w paryskim French Open z rosyjską tenisistką Mirrą Andriejewą. Niewielu wie, że jeszcze niedawno polska tenisistka borykała się z poważnymi problemami.
Czytaj więcej
Reprezentacja Polski bez ważnego zawodnika. Jest oficjalny komunikat
03.06.2026 16:46
Nie żyje legendarny trener
02.06.2026 14:04
Nie żyje znany polski piłkarz. Miał zaledwie 27 lat
27.05.2026 13:38



