Macron odbył rozmowę z Putinem. Prezydent Rosji jest gotów się spotkać

Według Pałacu Elizejskiego powodem rozmowy prezydenta Francji z prezydentem Rosji było ostrzeżenie ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, że Putin chce zbombardować największe ukraińskie miasto portowe - Odessę.
RIA Novosti podaje, że Macron wyraził zaniepokojenie bezpieczeństwem elektrowni jądrowych na Ukrainie, które kontrolują rosyjskie wojska. Putin - cytowany przez rosyjską agencję - miał stwierdzić, że "próby zrzucenia odpowiedzialności za incydent na rosyjskie wojsko to cyniczna propaganda".
Putin miał także oskarżyć Ukrainę o nieudaną próbę ewakuacji ludności cywilnej z Mariupola, ukraińskiego miasta portowego, które od kilku dni jest otoczone przez rosyjskie wojska. Przypomnijmy, że ukraińskie władze podkreślają, że ukraińska kolumna ewakuacyjna z ludnością cywilną nie jest w stanie wyjechać z Mariupola z powodu nieustannego ostrzału miasta przez Rosjan.
Spotkanie MAEA-Rosja-Ukraina
Kreml poinformował, że rosyjski prezydent miał powiedzieć, że jest gotów spotkać się w formacie Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej-Rosja-Ukraina. Jednakże za pośrednictwem wideokonferencji lub w kraju trzecim.
Komentarze
Poseł Mulawa alarmuje: Ukraińcy wypychają z rynku polskich przewoźników

Drugą elektrownię atomową w Polsce wybudują Francuzi? Jasne stanowisko Tuska

Najwyższy dowódca NATO ostrzegł kraje Sojuszu. „Musimy być przygotowani”

Macron w Polsce bez spotkania z prezydentem Nawrockim. W tle sprzeciw Tuska

Nowe przepisy w Rosji. Służby sprawdzą telefon na granicy
