Kościoły w Rzymie chronione przez wojsko. Polski dziennikarz publikuje zdjęcia
26.08.2017 13:21

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Eryk Mistewicz, prezes Instytutu Nowych Mediów opublikował na Twitterze zdjęcia rzymskich kościołów obstawionych wojskiem. Mistewicz twierdzi, że w ten sposób chronione są przez wojsko wszystkie kościoły w stolicy Włoch.
- pisze dziennikarz.Tyle wojska i służb wszelakich na ulicach Rzymu, w tym przy każdym kościele, nie widziałem nigdy. Dobrego spokojnego dnia
źródło: TT
Tyle wojska i służb wszelakich na ulicach Rzymu, w tym przy każdym kościele, nie widziałem nigdy. Dobrego spokojnego dnia. pic.twitter.com/83ig7Sn7ju
— Eryk Mistewicz (@ErykMistewicz) 26 sierpnia 2017
Każdy kościół w Rzymie... pic.twitter.com/E0EWv86hyC
— Eryk Mistewicz (@ErykMistewicz) 25 sierpnia 2017
Każdy kościół w Rzymie... pic.twitter.com/dn9eoVNrEH
— Eryk Mistewicz (@ErykMistewicz) 25 sierpnia 2017

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 26.08.2017 13:21
Kopernik przybył do Rzymu na Jubileusz
27.12.2024 15:00

Komentarzy: 0
Jubileusze w Rzymie przyciągały pielgrzymów od wieków. Również nasz wielki rodak i jeden z największych astronomów, Mikołaj Kopernik przybył do Wiecznego Miasta na Jubileusz 1500 roku. Miał się tu spotkać z papieżem i wygłosić wykłady na uniwersytetach.
Czytaj więcej
Rzym: Caravaggio na wyciągnięcie ręki
01.10.2024 19:00

Komentarzy: 0
Rzym kojarzy się cudzoziemcom przede wszystkim z zabytkami starożytnej czy też sakralnej architektury, słynnymi na całym świecie miejscami. Jak mówią jednak sami rzymianie - dosłownie w każdym miejscu Wiecznego Miasta możemy zetknąć się z bezcennymi skarbami kultury oraz sztuki, skrytymi często w wydawałoby się zwyczajnych miejscach. Tak jest chociażby z Caravaggiem, którego 453. rocznicę urodzin obchodzimy w niedzielę 29 września, i jego najsłynniejszymi dziełami.
Czytaj więcej
Dziesiątki tysięcy ministrantów pielgrzymuje do Rzymu na spotkanie z Franciszkiem
30.07.2024 13:49

Komentarzy: 0
Papież Franciszek zapowiedział na dziś przerwanie swojego urlopu, w czasie którego nie odbywają się żadne audiencje, aby spotkać się ministrantami pielgrzymującymi do Rzymu. Spotkanie na Placu św. Piotra zostało zaplanowane na wieczór ze względu na przetaczającą się przez Włochy falę upałów. Służby watykańskie przygotowały dla młodych pielgrzymów kilkadziesiąt tysięcy butelek z wodą i zachęcają, by nie zapomnieć o nakryciach głowy.
Czytaj więcej
Aktywiści wandale zaatakowali. Legendarny zabytek zdewastowany. Jest nagranie
26.06.2024 14:29
"Co do życia ludzkiego nie ma kompromisów!". Papież o marszu dla życia
22.06.2024 12:55

