Szukaj
Konto

"Jestem pierwsza w Polsce, która z nimi wygrała". OMZRiK musi przeprosić dziennikarkę

05.02.2020 17:42
"Jestem pierwsza w Polsce, która z nimi wygrała". OMZRiK musi przeprosić dziennikarkę
Źródło: Założyciel OMZRiK Rafał Gaweł / fot. screen YouTube - Media Narodowe
Komentarzy: 0
Fundacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w Warszawie musi przeprosić białostocką dziennikarkę Agnieszkę Siewiereniuk-Maciorowską.
- Od dziś OMZRiK ma dwa tygodnie na przeproszenie mnie i zapłatę zwrotu kosztów. Wyrok jest prawomocny. Punkt drugi orzeczenia jest zakryty, ponieważ postępowanie nadal się toczy. Teraz pójdą kolejne pozwy. Jestem pierwsza w Polsce, która z nimi wygrała - napisała na Twitterze dziennikarka, załączając zdjęcie wyroku Sądu Okręgowego w Białymstoku.

"Przepraszamy Panią Redaktor Agnieszkę Siewiereniuk-Maciorowską za użycie w stosunku do jej osoby sformułowania "samozwańcza dziennikarka", stwierdzenia, iż "kpi sobie i szydzi z ofiar holokaustu", jak również za sformułowanie wypowiedzi zamieszczonej w komentarzu o treści: "Pani Agnieszka robi karierę w mediach pisowskich mimo, że nigdy dziennikarką nie była. Jest były pracownikiem socjalnym, który został zwolniony z pracy. Sama obwołała się dziennikarką i chyba tylko ona sama za dziennikarkę się uważa". Jednocześnie oświadczamy, że wypowiedź wskazująca, iż Pani Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska sama ogłosiła się dziennikarką, "ma oparcie w wielu lokalnych politykach i śmietance towarzyskiej" jest niezgodna z prawdą, zaś portal Dzień Dobry Białystok nie jest blogiem, lecz redakcją działającą w ramach wydawcy zarejestrowanego w Krajowym Rejestrze Przedsiębiorców"


- brzmi oświadczenie, które ma opublikować OMZRiK.

Źródło: Twitter
kpa


Komentarzy: 0
Data publikacji: 05.02.2020 17:42