Hołownia: "To ja mam największe szanse na wygranie z Andrzejem Dudą"

Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia stwierdził, że spośród wszystkich osób ubiegających się o najwyższy urząd w państwie to właśnie on ma największe szanse zwyciężyć w wyścigu wyborczym z Andrzejem Dudą.
Można zawsze powiedzieć: sondaże, sondażami. Ale konsekwentnie pokazują jedno- to ja ze wszystkich kandydatów mam największe szanse na wygranie z Andrzejem Dudą, a o to ostatecznie w tych wyborach chodzi #Hołownia2020
- napisał Hołownia na Twitterze. Powołał się przy tym na sondaż pracowni Kantar, z którego wynika, że w drugiej turze - dającej zwycięstwo Andrzejowi Dudzie - więcej osób zdecydowałoby się głosować na Szymona Hołownię niż na Rafała Trzaskowskiego.
Można zawsze powiedzieć: sondaże, sondażami. Ale konsekwentnie pokazują jedno- to ja ze wszystkich kandydatów mam największe szanse na wygranie z @AndrzejDuda a o to ostatecznie w tych wyborach chodzi #Hołownia2020 ✌️???? https://t.co/8KWRawjZPr
— Szymon Hołownia Oficjalny (@szymon_holownia) May 23, 2020
cwp/Twitter


Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 23.05.2020 19:39
Komentarze
Haki na marszałka? Kulisy gry wokół Hołowni i Bosaka wychodzą na jaw
22.05.2026 14:14

Komentarzy: 0
W krótkim czasie pojawiły się informacje o naciskach na Szymona Hołownię przed głosowaniem w sprawie odwołania Pauliny Hennig-Kloski, a także o planach wysłania do Sejmu wniosków o odebranie immunitetów Hołowni i Krzysztofowi Bosakowi. Bosak jest jedynym wicemarszałkiem Sejmu reprezentującym opozycję. Hołownia naraził się premierowi, gdy wbrew nastrojom koalicjantów doprowadził do zaprzysiężenia Karola Nawrockiego. Pretekstem do uderzenia w obu polityków po raz kolejny okazuje się sprawa Collegium Humanum.
Czytaj więcej
Hołownia dystansuje się od koalicjantów. Jasna deklaracja ws. wyborów
08.05.2026 11:29

Komentarzy: 0
Szymon Hołownia zapowiedział, że Polska 2050 nie wystartuje w przyszłych wyborach parlamentarnych ani z Koalicją Obywatelską, ani z Lewicą. Polityk przyznał również, że coraz bardziej rozczarowuje go obecny sposób uprawiania polityki w Polsce.
Czytaj więcej
Kandydat na prezydenta Francji obiecuje konfrontację z wpływami Niemiec w UE
28.04.2026 16:38

Komentarzy: 0
Jak poinformował portal Politico, 30-letni przywódca prawicowej partii Zgromadzenie Narodowe Jordan Bardella chce walczyć z wpływem Niemiec na Europę.
Czytaj więcej
To nie koniec sprawy rzekomego „sfałszowania wyborów prezydenckich”. Trwa szeroko zakrojone śledztwo
10.04.2026 12:37

Komentarzy: 0
Śledztwo w sprawie możliwych nieprawidłowości w wyborach prezydenckich wciąż trwa – prokuratura przesłuchuje członków 24 komisji na Śląsku, choć dotąd nikomu nie postawiono zarzutów, a Sąd Najwyższy wcześniej uznał ważność głosowania.
Czytaj więcej
Kazik ujawnił, na kogo głosował. „Mniejsze zło”
09.04.2026 22:49
