Szukaj
Konto

Handelsblatt: "Rząd USA nakłada sankcje na Nord Stream 2; zagraża żywotnym interesom bezpieczeństwa naszych europejskich partnerów"

Handelsblatt: "Rząd USA nakłada sankcje na Nord Stream 2; zagraża żywotnym interesom bezpieczeństwa  naszych europejskich partnerów"
Źródło: pixabay.com
"Handelsblatt" informuje, że rząd USA ma jutro wprowadzić sankcje na Nord Stream 2. Chodzić ma o rosyjską barkę układającą "Fortuna".

To pierwszy raz, kiedy Stany Zjednoczone nie tylko zagroziły Nord Stream 2, ale wręcz nałożyły sankcje. Podstawą decyzji jest ustawa o sankcjach CAATSA, skrót od "Countering America’s Adversaries Through Sanctions Act"

- informuje "Handelsblatt".

Będziemy nadal podejmować wszelkie niezbędne i odpowiednie kroki, aby zapobiec powstaniu Nord Stream 2

- powiedział rzecznik ambasady USA w Niemczech.

Projekt "zagraża żywotnym interesom bezpieczeństwa narodowego naszych europejskich partnerów i Stanów Zjednoczonych" - miał dodać rzecznik.

Jeśli sankcje będą skuteczne, nie uda się dokończyć rury Putina

- komentuje Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl

Ostatnia szansa dla Niemiec, by korzystając ze sprawy Nawalnego jako pretekstu honorowo, w imię wartości i solidarności europejskiej wycofały się z Nord Stream 2

- dodała Dominika Cosic.

Komentarzy: 0
Data publikacji: 18.01.2021 20:54
Źródło: handelsblatt.com, TT