Google rezygnuje z "polityki różnorodności"

Google odchodzi od "polityki różnorodności"
Google, podobnie jak wcześniej Meta i Amazon, wprowadza nowy kierunek w kwestii polityki różnorodności. Gigant technologiczny rezygnuje z wdrażania wymuszonej polityki DEI mającej na celu promowanie i wspieranie różnorodności.
Dążymy do stworzenia miejsca pracy, w którym wszyscy nasi pracownicy mogą odnosić sukcesy i mieć równe szanse. Aby to odzwierciedlić, zaktualizowaliśmy język naszego [rocznego raportu inwestorskiego], a jako kontrahnet federalny nasze zespoły oceniają również zmiany wymagane w związku z ostatnimi orzeczeniami sądowymi i zarządzeniami wykonawczymi w tej sprawie
- przekazał rzecznik Google.
Jednocześnie Google podkreśliło, że odnotowano wzrost różnorodności na szczeblu kierowniczym.
W okresie od 2020 do 2024 roku odsetek osób czarnoskórych wśród jej kierownictwa zwiększył się niemal dwukrotnie, a reprezentacja kobiet i latynosów na stanowiskach kierowniczych znacznie wzrosła.

Komentarze
Warner Bros. Discovery ogłosił ważną decyzję. Niejasne intencje właściciela TVN
Google zmieniło nazwę Zatoki Meksykańskiej. Prezydent Meksyku zapowiada pozew
„Kompromitacja”. Specjaliści w szoku po zapowiedzi Tuska i szefa Google

"Rewolucja zdrowego rozsądku" Trumpa obala DEI

Google zamyka swoją "wzorcową" gigantyczną elektrownię słoneczną


