Energoatom: "Rosjanie zamierzają opuścić czarnobylską elektrownię. Wpadli w panikę przy pierwszych oznakach choroby"

Enerhatom poinformował o wycofaniu się Rosjan w mediach społecznościowych.
Potwierdziły się informacje o tym, że okupanci, którzy zajęli Czarnobylską Elektrownię Atomową i inne obiekty w strefie wykluczenia, dwoma kolumnami wyruszyli w stronę ukraińskiej granicy z Białorusią
- piszą przedstawiciele koncernu w serwisie Telegram.
Jednocześnie przedstawiciele Energoatomu informują o problemach Rosjan, którzy nie podeszli poważnie do zagrożenia promieniowaniem w Czarnobylu.
Potwierdziły się też informacje o fortyfikacyjnych i okopach, które Rosjanie budowali bezpośrednio w czerwonym lesie, czyli najbardziej zanieczyszczonym w całej strefie wykluczenia. Nie dziwi więc, że okupanci otrzymali znaczne dawki promieniowania i spanikowali przy pierwszych objawach choroby. A objawia się bardzo szybko. Wśród wojskowych zaczął dojrzewać prawie bunt i zaczęli się stamtąd zabierać.
- informuje koncern.
Ukraine's state nuclear firm says Russian troops "received significant doses of radiation" at Chernobyl "and panicked at the first sign of illness...As a result, almost a riot broke out among the military, and they began to gather from there." https://t.co/C62MNlRQzm
— Natasha Bertrand (@NatashaBertrand) March 31, 2022
Rozmowy pokojowe w Genewie. Zełenski: Trudna dyskusja wokół roli Europejczyków

[wywiad] Ks. Leszek Krzyża: To najtrudniejszy czas w trwającej cztery lata wojnie

Trump: Rosja chce zawrzeć układ, Zełenski musi się ruszyć

Ukraińskie wojsko atakuje cele w Rosji. Baza paliw i drony na celowniku

USA stawiają ultimatum Ukrainie i Rosji. Zełenski przekazał termin zakończenia wojny
